У пасажирів останнього рейсу з Китаю немає скарг на самопочуття, – ЦГЗ

В.о. генерального директора Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) України Ігор Кузін повідомив, що в жодного з пасажирів авіарейсу з Саньї (Китай), який у вівторок має прибути в аеропорт "Бориспіль", ознак ГРВІ немає

Про це повідомлляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Кузін додав, що у понеділок, 3 лютого, на нараді, проведеній на рівні Мінінфраструктури, було вирішено, що до кінця поточного тижня Україна проведе евакуацію своїх громадян з Китаю.

"Через канали МЗС і консульство в Китаї відбувається збір інформації щодо осіб, які хочуть залишити країну. Цього тижня процес завершиться, – сказав він.

Зазначається, що поки немає інформації про те, хто перевозитиме, однак цю можливість було запропоновано всім перевізникам, які прибули на нараду.

"Майже 12 пацієнтів, які раніше прибули з Саньї, звернулися до своїх лікарів, але в жодному випадку вірус не підтвердився", – додав Кузін.

Також повідомляється, що у вівторок, 4 лютого, запрацювала "гаряча лінія" для лікарів, у яких є запитання щодо поширення коронавірусної інфекції.

За словами Кузіна, згідно із затвердженим Кабміном розпорядженням "Про заходи запобігання занесенню та поширенню на території України інфекційних хвороб, спричинених новим коронавірусів", на випадок звернення будь-якої особи з ознаками ГРВІ на пунктах пропуску через державний кордон України будуть передбачені резервні ізолятори, буде вжито додаткових заходів дезінфекції в місцях великого скупчення людей, зокрема в торговельних центрах, кінотеатрах тощо.

Нагадаємо,  станом на 4 лютого в Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

а останніми даними, загальна кількість заражених новим коронавірусом 2019-nCoV у 31 регіоні Китаю досягла 20 438 осіб, 425 хворих померли.

Влада Китаю вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Відомо також, що у світі від коронавірусу вилікувалися більше людей, ніж померли.

3 лютого Кабмін затвердив план боротьби з китайським коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme