"Це не їхня церква": Філарет не визнає рішення Мінкульту щодо ліквідації УПЦ КП

Колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет заявив, що Міністерство культури не мало права знімати з реєстрації його церкву

Про це Філарет заявив в інтерв'ю "112 Україна", передає Depo.ua.

На питання про те, чи визнає він рішення Мінкульту щодо ліквідації УПЦ КП, патріарх відповів: "Вони не мають права, тому що це не їхня церква".

Він також додав, що створення митрополитом Епіфанієм ліквідаційної комісії є причиною того, що патріарх Варфоломій наполягає на якнайшвидшій ліквідації Київського патріархату.

"І тому, виконуючи прохання Вселенського патріарха, митрополит Епіфаній створив незаконну ліквідаційну комісію. Але для того, щоб ліквідувати Київську патріархію, по-перше, потрібна згода патріарха, такої згоди нема, і ніякої ліквідаційної комісії ми не визнаємо. Крім того, для того, щоб створювати ліквідаційну комісію, це повинен робити той Собор, який ліквідовував Київський патріархат. От тоді, коли він ліквідовував Київський патріархат, тоді мав і створити комісію, а її не створили 15 грудня", – зазначив Філарет.

Також він заявив, що 20 червня Українська православна церква Київського патріархату провела Помісний Собор, на якому "прийняла постанову про те, що ми не визнаємо ліквідацію Київського патріархату від 15 грудня 2018 року і продовжуємо існувати як Київський патріархат".

"Таким чином, ми вийшли зі складу ПЦУ. А якщо ми не знаходимось у її складі, то постанова про створення ліквідаційної комісії 29 липня 2019 року нас не стосується", – додав патріарх.

Нагадаємо, 9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

 13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

 14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60. Також він заявив що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди. Водночас Філарет закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву та пояснив, чому наполягає на Київському патріархаті в Україні.

15 травня Патріарх Філарет заявив, що його обдурили, що в нього була домовленість з президентом Петром Порошенком і митрополитом Епіфанієм, що він буде керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишиться представлення Українською церкви за кордоном.

Дещо раніше Філарет заявив, що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відкинув звинувачення Філарета у несамостійності та намаганні відправити на покій почесного патріарха.

16 травня Епіфаній анонсував синод, на якому розглянуть конфлікт у церкві.

31 липня Філарет звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з проханням не скасовувати реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату.

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme