Філарет допускає розділення ПЦУ

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет допускає поділ Православної церкви України і стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, уповноважений скликати Собор

Про це Філарет заявив у коментарі ТСН, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За словами Філарета, через вкрай рідкісне спілкування з предстоятелем ПЦУ Єпіфанієм "церква розділилася".

"Через те, що немає спілкування - а воно має бути... Зараз моє завдання як патріарха зберегти українську церкву", - заявив Філарет.

Він додав, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

"Він (Київський патріархат - ред.) є, його не потрібно повертати, він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат, є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути... І буде патріархат. Причому, не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли його буде визнано", - заявив Філарет.

На запитання, чи допускає він розділення ПЦУ, патріарх заявив: "Допускаю. Але ми створимо єдину церкву".

Нагадаємо, Міністерство культури заявляє, що Українська православна церква Київського патріархату припинила існування й увійшла до Православної церкви України.

Як відомо, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній визнав, що конфлікт з Філаретом, який після розпуску Київського патріархату є "почесним патріархом", існує - з моменту утворення Помісної церкви вони жодного разу не правили службу разом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна