Епіфаній анонсував синод, на якому розглянуть конфлікт у церкві

Священний синод Православної церкви України (ПЦУ), на ньому обговорюватимуть конфлікт у церкві, відбудеться  24 травня
 

"Так, ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду", – сказав він.

 

За словами Епіфанія, загалом на синоді буде обговорюватися загальний стан справ у церкві, а також конфлікт між предстоятелем ПЦУ і почесним патріархом Філаретом.

 

"Звичайно, що якщо ми керуємося колегіально, то відповідно на Священному синоді будуть розглядатися різні питання, і будуть винесені певні рішення, які стосуються нашої єдності. Бо я як предстоятель, і Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панувала єдність і мир. Ми не будемо нічого робити того, що руйнує нашу єдність", - сказав Епіфаній.

 

Він також додав, що на синоді не планують розглядати зміни до статуту, або відправку Філарета на покій, про що заявляв сам патріарх.

 

"Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій – це відверта неправда", – сказав Епіфаній.

 

Він нагадав, що згідно з нормами нового статуту, той чи інший архієрей обирається на кафедру по життєво.

 

"Але якщо будуть якісь непорозуміння чи вчинені певні дії – це буде розглядатись і Священним синодом, і церковним судом, після якого будуть прийматися відповідні рішення за статутом", – сказав предстоятель ПЦУ.

 

Нагадаємо, раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відкинув звинувачення Філарета у несамостійності та намаганні відправити на покій почесного патріарха.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна