Філарет розповів, чому наполягає на Київському патріархаті в Україні

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вважає, що відмовлятися від Київського патріархату за жодних обставин не можна, оскільки тоді в Україні буде тільки один – Московський патріархат

Про це він повідомив під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Єдина українська православна церква. На сьогодні вона – Київська митрополія назовні, а в середині України вона – Київський патріархат. Чому я наполягаю на тому, щоб в Україні був Київський патріархат? Тому що, якщо українська церква відмовиться від статусу патріархату, то це означає, що в Україні буде тільки один – Московський патріархат. І ім'я московського патріарха Кирила буде звучати по всій Україні, а ім'я київського патріарха – не буде. І ми самі ліквідуємо поминання київського патріарха по Україні", – пояснив Філарет.

Нагадаємо, дещо раніше Філарет заявив, що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди.

Водночас він закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву.

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60.

 

Читайте також: Демарш Філарета: Чим закінчиться перше випробування на міцність ПЦУ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна