Філарет хоче відновити Київський патріархат

Київський патріархат все ще існує

Про це заявив його колишній очільник Філарет в інтерв'ю ТСН, передає Depo.ua.

"Київський патріархат не ліквідований. Хочуть подать, що Київський патріархат ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив", - сказав він. 

У ЗМІ з'явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, розпущеного ще в грудні перед Об'єднавчим собором. Такі запрошення отримали майже всі єпископи ПЦУ, а деякі виклали документи в соцмережі.

Філарет запрошує церковних чиновників на так звану братську бесіду. За інформацією видання, він збирає архієреїв, щоб обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет вважав за краще сам очолити.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що його на цю зустріч не запрошували. При цьому владика визнав, що конфлікт з Філаретом, який після розпуску Київського патріархату є "почесним патріархом", існує - з моменту утворення Помісної церкви вони жодного разу не правили службу разом.

На думку Епіфанія, навіть розмови про повернення в минуле - згубні для церкви, оскільки ведуть назад в ізоляцію.

"Говорити зараз про якийсь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що в майбутньому ми повинні ще багато зробити для того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков. Якщо ми повертаємося в минуле - автоматично це шлях в нікуди, це шлях в ізоляцію, це повернення до того стану, в якому ми перебували до 11 жовтня, до відповідних рішень з боку Константинопольського патріархату ", - підкреслив митрополит Київський і всієї України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна