UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Через "коронавірус" китайці не пустили китайців до гуртожитку в Києві

Китайські студенти повернулися до Києва. Але їхні друзі, також китайці, примусили їх спочатку звернутись до лікарні 

Завідувачка інфекційного відділення Олександрівської лікарні Тетяна Гайнудтінова в інтерв’ю "Главкому" повідомила, що щодня отримує звернення від громадян, які хочуть перевіритись на коронавірус, інформує Depo.ua.

За її словами, доходить до курйозів.

Нещодавно китайські студенти повернулися до Києва з Китаю, де їх перевіряли, вони проходили карантин. Але їхні друзі, також китайці, відмовилися їх впускати до столичного гуртожитку. Поставили  умову – земляки мають переміряти  температуру в Олександрівській лікарні. "Ми поміряли їм температуру", – прокоментувала цей випадок Гайнудтінова.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

 "Звісно, не можна так просто приїжджати і перевірятись. Хоча з часом всіх охочих, звісно, можна буде охопити, як це сталось у випадку з тестування на ВІЛ. Раніше не було можливостей перевірити усіх, а зараз без проблем, будь ласка. Так буде і з корона вірусом", – сказала лікар.

Гайнудтінова зазначила також, що немає спецвальних рекомендацій для людей, які повертаються до України з Італії, навіть якщо у них не була на кордоні виявлена підвищена температура, пройти перевірку на наявність коронавірусу. Такі рекомендації, на думку медика, сіятимуть паніку. "Якщо ви добре почуваєтеся, то це найголовніший критерій того, що ви здорові. Непотрібно у лікаря питати як ви самі почуваєтеся", – сказала лікар. 

На запитання про необхідність спеціальних захисних комбінезонів, які демонстрували по телебаченню китайські чиновники, Гайнудтінова відповіла, що не все, що роблять китайці, правильно. "Тим паче, вони викладають не всю інформацію, яку хотів би бачити медичний світ", – зазначила лікар.

Гайнудтінова заперечила інформацію про те, що вилікуватись від корона вірусу допомагають противірусні препарати, ефективність яких ВООЗ наразі не підтверджена. "Наш організм – суперунікальна система. Багато людей одужують від грипу, не використовуючи "Озельтамівір" (лікарський препарат, противірусний засіб, розроблений для лікування грипу). Те ж саме з коронавірусом. Наш організм бореться з ним, просто не у всіх виходить його побороти. Чому? Є багато чинників: наявність хронічних захворювань, вік, імунітет", – пояснила медик. 

Додамо, що в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Нагадаємо, у ВООЗ сказали, за скільки днів можна одужати після коронавірусу: люди, що захворіли на інфекційний коронавірус, можуть повністю одужати за 20 днів. Раніше у ВООЗ повідомили, що спалах коронавірусу посилюється.

Слід зазначити, що станом на ранок 29 лютого в Китаї кількість померлих від коронавірусу COVID-19 збільшилася до 2 835 осіб, а число підтверджених випадків зараження коронавірусом досягло 79 251. Також відомо, що в евакуйованих з Китаю українців ознак коронавірусу не виявлено.  Але кількість інфікованих смертельним коронавірусом у світі перевищила 85 тисяч осіб.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині. 

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю. 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme