Вибори-2019: Чому армія не сприймає Зеленського

Наближається дата другого туру президентських виборів, які також визначать особу верховного головнокомандувача ЗСУ на наступні 5 років
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Вибори-2019: Чому армія не сприймає Зеле…

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. До другого туру вийшли комік Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко, кожен з них має власне бачення як на розвиток країни в цілому, так і на розвиток її Збройних сил.

 

Власне, з Порошенком все більш ніж зрозуміло – всі прекрасно бачать, як розвиваються країна і армія протягом останніх п'яти років і розуміють, що приблизно так само будуть розвиватись у разі його переобрання. У випадку ж з Зеленським все набагато складніше – він уникає прямих розмов на цю тему, а там, де на лояльних до себе телеканалах дозволяє собі щось сказати, то виходить таке, що хоч за голову хапайся.

 

Чого варта лише заява Зеленського про те, що у разі своєї перемоги на виборах він збирається домовитись з Росією і ввести миротворців на лінію розмежування на Донбасі. Тобто, не на кордон між Україною і Росією, як пропонує Порошенко і підтримує Західний світ, а на адмінмежу між Україною і "Л-ДНР", як того вимагає Путін.

 

 

Як відомо, лінія розмежування – це демаркаційна лінія на території Донецької та Луганської областей, фактично буферні зони між підконтрольними Україні населеними пунктами та територіями, в яких органи державної влади України не здійснюють або здійснюють не у повному обсязі свої повноваження, тобто із територіями самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

 

Читайте також: Вибори-2019: Що буде з оборонкою, якщо переможе Зеленський.

 

Тому немає нічого дивного в тому, що за підсумком підрахунків голосів на спецдільницях переміг чинний президент Порошенко. Нагадаємо, що військовослужбовці проголосували наступним чином:

 

1. Порошенко – 11580 голосів

2. Зеленський – 11255 голосів

3. Гриценко – 1095 голосів

4. Тимошенко – 939 голосів

5. Кошулинський – 922 голосів

6. Смешко – 893 голосів

7. Ляшко – 655 голосів

8. Бойко – 555 голосів

9. Вілкул – 344 голосів

 

Тобто, на спецдільницях у зоні ООС Володимир Зеленський набрав все ті ж близько 30% голосів, що й в цілому по Україні, але для перемоги там йому цього не вистачило.

 

Якщо поглянути на карту результатів голосування на спецдільницях, то чітко проглядається одна цікава тенденція: Порошенко переміг на більшості дільниць безпосередньо на передовій, тоді як Зеленський – більше в тилу. Якщо взяти дані по 10-кілометровій прифронтовій зоні, то 16 дільниць за Порошенка і лише 7 за Зеленського. Тобто, чим ближче до передової, тим менше сприймають Зеленського.

 

Але й це ще не все. Після першого туру країною почала ширитись інформація, що військові відмовляться підкорятись наказам Зеленського, якщо той стане президентом. Звісно, багато кому зручно вважати таку інформацію фейковою, та й офіційних заяв на цю тему від високих військових чинів не було, але ж диму без вогню не буває. До того ж народний депутат України і член колегії Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко навіть цілу заяву зробив з цього приводу.

 

"Той військовослужбовець, той офіцер, який заявить, що не виконуватиме накази президента Зеленського, підлягає негайній передачі військовому трибуналу. Тому що офіцери, солдати складають присягу не Петру Порошенко, а присягу на вірність народу України. За Конституцією, згідно із законом, той, хто набере хоча б на один голос більше, той і буде президентом. І всі, хто вірний присязі, повинен залишатися їй вірний", – сказав Геращенко.

 

Можна також згадати й передвиборчі протести ветеранів АТО проти Зеленського в лютому цього року. Зокрема, учасники бойових дій закликали виборців задуматися над тим, кого вони обиратимуть на виборах.

 

"Ми, як українська спілка учасників АТО, люди, яким не байдуже майбутнє нашої країни, за яку кожен з нас був готовий віддати своє життя, не дозволимо керувати країною людині, яка готова стати на коліна перед нашим ворогом. В той час, коли в Україні йде боротьба з агресором, коли він забирає життя наших синів, він (Зеленський, - ред) готовий вставати на коліна", – йшлося в заяві спілки української спілки учасників АТО.

 

Взагалі, кілька років тому один з нових працівників Міністерства оборони сказав, що в сучасній українській армії відповідають вимогам часу і мають бажання прогресувати лише рядові бійці, молодший офіцерський склад і генералітет, а все, що між ними – суцільне совкове болото.

 

Позицію генералітету днями озвучила громадська активістка і волонтерка Ольга Решетилова: "Уже від кількох генералів ЗСУ почула, що якщо переможе Зеленський, вони звільняться".

 

 

Тривожний дзвіночок, погодьтесь. Що ж стосується бійців з окопів, то їх позицію і, що найголовніше, логіку такої позиції в інтерв'ю для Depo.ua озвучив учасник АТО (2014-2015 роки), сержант 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Олег Височан.

 

Читайте також: Олег Височан: Про авторитет Порошенка, голоси армії за Бойка і погляд Зеленського в очі Путіна.

 

На думку Височана, основна частина електорату Зеленського – це люди, які так чи інакше "відкосили" від мобілізації у найважчий для країни період.

 

Власне, як і сам Зеленський. Адже, якщо вірити колишньому воєнкому Кривого Рогу Сергію Мацейку, то Зеленський взагалі не служив в армії і військкомат на це дивився крізь пальці, тому що на воєнкома "згори натиснули". Не служив він і під час проведення Антитерористичної операції, хоч у 2014-му році й отримав повістку по мобілізації, але проігнорував її.

 

Також Височан пояснює, що хлопці, які пішли на війну в 2014-2015-му роках, у разі президентства Зеленського просто не захочуть піти туди знову. Не тому, що вони перестали любити свою державу, не тому, що вони не бажають їй добра, і не тому, що не хочуть захистити територіальну цілісність і суверенітет, а саме тому, що вони не будуть бачити – за кого їм туди йти?

 

Власне, певна логіка в цьому є. Адже 30% виборців України віддали свій голос за героя фільму, який стібеться з України і всього українського, паралельно цитуючи Путіна і вибачаючись перед його головорізами, типу Рамзана Кадирова, а військовим потім за них і за їх обранця гинути?

 

Тому немає нічого дивного в тому, що перший заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ полковник Сергій Кривонос, про підтримку якого намагався домовитись Зеленський, знявся з виборів на користь Петра Порошенка. Судячи з усього, він став лише "першою ластівкою" і армію в разі президентства Зеленського очікує серйозна кадрова криза.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme