Перемоги тижня в ООС: Збитий ворожий безпілотник і затриманий головний кат "Ізоляції"

Війна проти російських окупантів триває і новий тиждень приніс нам нові перемоги – було знешкоджено 16 бойовиків "Л-ДНР", затримано головного ката донецької в'язниці "Ізоляція" і збито ворожий безпілотник

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Збитий ворожий без…
Фото: Штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами та дипломатами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь.

Упродовж тижня на окупованому Донбасі втрати російських найманців склали, щонайменше, 16 осіб. З них 9 безповоротні (ліквідовані, вантаж 200), 7 – санітарні (поранені, вантаж 300).

Зокрема, 7 листопада втрати російсько-окупаційних військ склали 2 особи. Один безповоротний (11 омсп 1 АК) і один санітарний (11 омсп 1 АК).

Втрати російсько-окупаційних військ за 8 листопада склали 3 особи. Двоє безповоротних (9 омсп 1 АК) і один санітарний (9 омсп 1 АК).

Втрати російсько-окупаційних військ за 9 листопада склали 3 особи. Два безповоротних (3 омсбр 1 АК і 2 омсбр 2 АК) і один санітарний (3 омсбр 1 АК).

10 листопада втрати російських окупантів склали 1 особу безповоротно (2 омсбр 2 АК).

Втрати російсько-окупаційних військ за 11 листопада склали 4 особи. Два безповоротних (2 омсбр 2 АК і 4 омсбр 2 АК) і два санітарні (1 омсбр 1 АК і 3 омсбр 1 АК).

12 листопада втрати російсько-окупаційних військ склали 3 особи. Один безповоротний (2 омсбр 2 АК) і два санітарних (9 омсп 1 АК і 2 омсбр 2 АК).

Крім цього, 7 листопада у зоні проведення Операції Об'єднаних сил українські військовослужбовці збили безпілотник російських бойовиків.

Збитий безпілотник ДНР

Читайте також: Небезпечне небо: Як на Донбасі вирує війна безпілотників

Підтримка України у світі

10 листопада Україна і США підписали нову Хартію про стратегічне партнерство.

Хартія Україна-США про стратегічне партнерство – це рамковий документ оснований на ключових принципах та переконаннях, які поділяють обидві сторони. Україна та Сполучені Штати Америки підтверджують важливість відносин між країнами, як друзів та стратегічних партнерів.

За новою Хартією США підтримують суверенітет України, та шлях до повноправного членства в ЄС та НАТО. Також США підтримують план трансформації української економіки.

Читайте також: Сигнал Путіну: Що робитиме флагманський корабель ВМС США у Чорному морі

12 листопада в Європейському Союзі заявили, що ще з квітня шукають способи посилити стійкість України.

Речник із закордонних справ і політики безпеки Європейської комісії Петер Стано заявив, що ЄС є безпосереднім сусідом України, і у зв'язку з цим стежить за ситуацією в Україні й біля неї дуже пильно.

За його словами, ЄС продовжує відстежувати ситуацію біля українських кордонів й вважає зібрану інформацію тривожною. Крім того, Євросоюз обмінюється даними з партнерами, зокрема з трансатлантичними партнерами із США, Великої Британії та іншими, щоб зрозуміти, як ситуація розвивається.

"І неодмінно, з огляду на розвиток ситуації, ми відкриті розглянути подальші кроки, якщо вони будуть необхідними разом з цими партнерами", – додав Стано.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

12 листопада на Донеччині СБУ викрила і затримала бойовичку з банди "Оплот".

Мешканка Бахмута приєдналася до бойовиків у 2014 році. Її взяли "на роботу" до угруповання "Оплот". Перебуваючи на "посаді" стрільця, вона брала участь у збройному опорі українським військовим підрозділам. Потім вона була призначена керівником "відділу кадрів". Завданням був підбір "кадрів" до банди.

Після конфлікту з ватажками угруповання вона залишила лави. Згодом повернулася на підконтрольну українській владі територію регіону, де намагалася сховатися від правосуддя.

Під час обшуків за місцем знаходження зловмисниці правоохоронці виявили в неї засоби зв'язку та ноутбук із доказами протиправної діяльності.

Їй повідомили про підозру у скоєнні злочину за ч.1 ст.258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання їй запобіжного заходу.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

9 листопада екс-депутата Миронівської селищної ради Бахмутського району було позбавлено волі через голосування в 2014 році за проведення "референдуму" "ДНР".

Артемівський міськрайонний суд колишнього депутата визнав винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

В суді доведено, що у травні 2014 року депутат розглянув та позитивно проголосував за внесене до повістки дня сесії питання щодо проведення у приміщенні місцевого палацу культури "загального обласного референдуму" з визнання так званої "державної самостійності "ДНР".

Суд повністю підтримав ґрунтовні доводи обвинувачення та засудив правопорушника до 3 років позбавлення волі.

10 листопада Приморський районний суд Маріуполя відправив ката концтабору "Ізоляція" Дениса Куликовського під арешт на два місяці.

За рішенням суду, Куликовський буде перебувати під арештом до 7 січня без права внесення застави. Він буде перебувати під арештом у СІЗО СБУ в Києві.

Куликовському оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, відповідно до:

  • ст. 149 КК України (торгівля людьми);
  • ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації);
  • ст. 260 КК України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань);
  • ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Вже після арешту стало відомо, що Денис Куликовський на прізвисько "Палич" останні два роки проживав у Києві. Дізнався про це його колишній в'язень, журналіст Станіслав Асєєв. За його даними, деякий час Куликовський співпрацював з українськими спецслужбами.

Журналіст Юрій Бутусов до цієї історії додав, що наше Головне управління розвідки планувало за допомогою Куликовського захопити "Ізоляцію", проте 8 липня 2020 року співробітники СБУ затримали всю групу ГУР МО, яка планувала операцію із захоплення "Ізоляції". За словами Бутусова, вся спецоперація була навіщось розсекречена і засвічені усі учасники. Потім була серія інших провалів, Вагнергейт.

Починаючи з серпня 2020-го, "Палич" перебував під контролем, скажімо так, волонтерів. Люди не розуміли, у світлі подій у країні, що робити далі і які будуть наслідки їхніх дій, тому в ніч появи офіційного повідомлення, 10 листопада, його знову передали для затримання СБУ колишніми співробітниками ГУР МО.

СБУ ж зацікавилася Куликовським лише після того, як інформацію про ката передали особисто президенту України Володимиру Зеленському.

Читайте також: Чим відомий головний кат "Ізоляції" в "ДНР" Куликовський, якого затримали в Києві

Денис Куликовський затриманий СБУ

11 листопада в Маріуполі набув чинності вирок суду щодо танкіста "ДНР" із угруповання "Дизель", якому дали 8 років тюрми.

Засуджений терорист – мешканець Волноваського району Донецької області. До російських окупантів він приєднався у 2016 році: за ідейних міркувань і через гроші. Там його призначили механіком-водієм танка у складі угруповання "Дизель". Це танковий підрозділ бойовиків, який проводив активні бойові дії проти ЗСУ.

Бойовика затримали під час спроби незаконного перетину лінії розмежування.

На допитах він розповів про повальну наркоманію та алкоголізм у лавах "ДНР". Також він розповів, що приїжджі росіяни знущаються з місцевих найманців.

За матеріалами Служби безпеки України, Приморський районний суд міста Маріуполь визнав бойовика винним за трьома статтями: ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України), ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Нова зброя "Укропів"

8 листопада до України з США вирушили два патрульні катери класу Island.

З американського Балтімора до української Одеси вирушили два патрульні катери "Суми" та "Фастів" класу Island.

Ці катери є частиною безпекової допомоги на понад 2,5 мільярда доларів, яку США надали України з 2014 року. Вони прямують до Одеси на вантажному судні.

Читайте також: Дайте три: Які ще "Айленди" отримає Україна від США

11 листопада Служба безпеки вперше в історії України передала Міністерству оборони партію озброєння, яке вилучила під час спецоперацій.

Вказана зброя на загальну суму на 1 млрд грн була визнана речовими доказами у провадженнях СБУ і перебувала під арештом.

Міноборони отримало озброєння загальною вагою понад 500 тонн, а саме:

  • зброю (гранатомети);
  • боєприпаси (міни та постріли до гранатометів);
  • вибухові речовини (тротил);
  • 36 ракет 5В27Д (входять до складу ЗРК "Печора") та супутнє обладнання до них;
  • складові до вогнепальної нарізної зброї;
  • двигуни та комплектуючі до авіаційної техніки (вертольотів Мі-24, літаків типу "Су" та "МіГ");
  • комплектуючі до бронетанкової техніки (БМП, БРДМ, БТР, танків), зенітно-ракетних комплексів та систем залпового вогню;
  • фосфорні та соляні кислоти.

Також 11 листопада стало відомо, що завод держконцерну "Укроборонпром" візьме участь у створенні вітчизняних бойових мобільних роботів.

ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, який входить до складу Концерну, інноваційний холдинг Sikorsky Challenge і команда розробників проекту "Мобільні бойові роботи" підписали договір про співпрацю.

В рамках співпраці очікується реалізація п'яти проектів. Проекти були відібрані серед фіналістів конкурсу стартапів Sikorsky Challenge-2021, створених українськими науковцями й винахідниками.

Найпершим планують реалізувати проект "Мобільні бойові роботи". Безекіпажні наземні компактні машини, які мають намір продукувати на підприємстві концерну, призначено для виконання логістичних, розвідувальних і бойових завдань, зокрема, підтримки та розмінування.

"Укроборонпром" буде відповідати за серійне виробництво роботів.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Наземні та морські безпілотники

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку локальних перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme