Перемоги тижня в ООС: Видача Україні російського бойовика і нова зброя для ЗСУ

Поточного тижня Кремль недорахувався на Донбасі десяти своїх бойовиків, а ЗСУ отримали нову зброю від західних партнерів

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Видача Україні рос…
Фото: Міноборони

У 2022 році Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами та дипломатами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Втрати живої сили та техніки бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь.

Упродовж тижня на окупованому Донбасі втрати російських найманців склали, щонайменше, 10 осіб. З них 1 безповоротний (ліквідований, вантаж 200) і 9 санітарні (поранені, вантаж 300).

Зокрема, 12 лютого в "ЛНР" втратили п'ятьох бойовиків. Один загинув (6 омсп 2 АК) і чотири отримали поранення (1 – 6 омсп 2 АК, 1 – 2 омсбр і 2 – 7 омсбр 2 АК). 16 лютого поранення отримали два окупанти (1 – 7 омсбр 2 АК, 1 – 3 омсбр 1 АК), а наступного дня – три (6 омсп 2 АК).

Викриття російських фейків про нібито провокації з боку України

19 лютого викрили російський фейк про нібито "вибуху в Луганську", який нібито організували українські спецслужби.

Розтиражованим "вибухом у Луганську", інформацію про який розповсюдили російські пропагандистські ЗМІ, виявилася пожежа на газорозподільному вузлі у Луганській області, яка сталася рік тому.

На відеоплатформі YouTube можна знайти відеозапис цього вибуху. Відео залите у лютому 2021 року.

Бан російських пропагандистських ЗМІ у соцмережах

19 лютого соціальна мережа TikTok заблокувала аккаунт російського державного агентства РИА "Новости".

"Ваш аккаунт закритий назавжди через численні порушення Правил спільноти", – йдеться у повідомленні адміністрації TikTok.

Канал РИА "Новости" доступний для користувачів, але лише для перегляду раніше опублікованих відео. Нині агентство не може публікувати там відеоролики.

Видалено також відео зі зверненням глав угруповань "ДНР" Дениса Пушиліна і "ЛНР" Леоніда Пасічника про евакуацію людей з непідконтрольних уряду України територій на Росію.

Підтримка України у світі

14 лютого країни "Великої сімки" заявили, що негайно вдарять по Росії фінансовими санкціями у разі її нападу на Україну.

"Нашим безпосереднім пріоритетом є підтримка зусиль щодо деескалації ситуації. Проте ми знову заявляємо, що, зокрема, будь-яка подальша військова агресія Росії проти України буде зустрічатися швидкою, скоординованою та потужною відповіддю. Ми готові колективно ввести економічні та фінансові санкції, які матимуть масштабні та негайні наслідки для російської економіки", – йдеться у заяві.

У "Великій сімці" додали, що будуть продовжувати дуже уважно стежити за ситуацією та готові діяти "чітко, скоординовано та в найкоротші терміни з подальшою економічною та фінансовою підтримкою для України".

18 лютого у США нагадали, що Росія не виконала жодного зобов'язання за Мінськими угодами.

Постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні заявив, що Росія досі не виконала повністю жодне своє зобов'язання за Комплексом заходів з виконання Мінських угод, попри постійні вимоги до України щодо їх виконання.

"Росія не втілила негайне та всеосяжне припинення вогню, не відвела важке озброєння і не забезпечила доступ для ефективного моніторингу та верифікації цих кроків. Найголовніше, що вона не роззброїла незаконні збройні формування та не повернула Україні контроль над українською стороною міжнародного кордону", – заявив Карпентер.

Американський посол нагадав, що першим документом Мінських домовленостей став Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, який передбачав негайне припинення вогню, моніторинг і верифікацію припинення вогню з боку ОБСЄ, а також виведення з території України незаконних збройних формувань і військової техніки, а також бойовиків і найманців. Однак, "ледве на цій угоді висохло чорнило, як Росія продовжила військову ескалацію, всупереч своїм зобов’язанням".

Після цього, як додав Карпентер, 19 вересня було підписано Мінський меморандум, який забороняв польоти бойової авіації над зоною безпеки, вимагав виведення всіх іноземних найманців і закликав припинити всі наступальні операції.

"Знову ж таки, попри підписання як Протоколу, так і Меморандуму, Росія продовжила порушувати свої зобов'язання за допомогою дій маріонеток на сході України", – заявив американський посол.

Він вказав на те, що на підписаний у лютому 2015 року Мінський комплекс заходів чекала та ж сама доля: Росія проігнорувала взяті на себе зобов’язання.

Озброєння для України від західних партнерів

13 лютого в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак із черговою партією військово-технічної допомоги від Литовської Республіки.

До Києва прибули ПЗРК Stinger та інша військова амуніція.

17 лютого Словаччина заявила, що передасть Україні дві гусеничні машини для розмінування Bozena-5 та медичні матеріали та обладнання на суму 1,7 мільйона євро.

Система розмінування Bozena-5 являє собою гусеничну дистанційно керовану машину, використовувану для розмінування територій шляхом підриву мін. Оператор може керувати роботом на відстані до 2000 метрів.

Bozena-5 здійснює примусову детонацію або ліквідацію протипіхотних мін натискної або натяжної дії, а також протитанкових мін із зарядом до 9 кг тринітротолуолу. Процес розмінування контролює оператор з броньованої кабіни з прямим полем огляду. До місця розмінування Bozena-5 доставляється на транспортному причепі. А безпосередньо по мінному полю пересувається за допомогою свого гусеничного рушія.

Машина захищена металевим кожухом, а від пошкоджень під час детонації її захищає броньований щит, розташований в передній частині, безпосередньо за ланцюговим пристроєм.

18 лютого уряд Естонії передав Україні партію протитанкових ракетних комплексів "Джавелін" для стримування російської агресії.

Естонія віддала Україні третину своїх Javelin. Спікер естонського парламенту Юрі Ратасом наголошує, що європейська спільнота не повинна залишати Україну одну перед лицем російської загрози.

Також 18 лютого Нідерланди вирішили надати Україні військову допомогу – боєприпаси, радіолокаційні системи, міношукачі, шоломи та бронежилети.

Урядовці Нідерландів заявили, що відправляють військову допомогу на прохання українського уряду, і наголосили, що Нідерланди продовжують прагнути дипломатичного вирішення.

"Проте Україна повинна мати можливість захиститися від можливого нападу Росії", – сказав міністр закордонних справ Вопке Хекстра.

19 лютого в Україні приземлився літак з військовою допомогою від Канади. 

Читайте також: "Стінгери", "Джавеліни", вогнемети і гранатомети: Яку зброю вже дають Україні західні партнери

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

18 лютого суд у Празі дозволив провести екстрадицію затриманого росіянина Олександра Франчетті, який брав участь в окупації Криму.

Франчетті затримали в аеропорту Праги за запитом українських правоохоронців 12 вересня 2021 року.

Нова зброя "Укропів"

15 лютого стало відомо, що Харківський бронетанковий завод у 2022 році буде випускати чотири модифікації модернізованих танків Т-64.

У танках Т-64БВ зразка 2022 року на відміну від попередніх років встановлені решітчасті протикумулятивні екрани, додатковий захист паливних баків, сучасна апаратура внутрішнього зв'язку та комутації, гумові захисні підбаштові щитки. Усього близько восьми покращень.

Читайте також: Новий Т-64БВ: Як модернізували основний танк ЗСУ

17 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що в Україні цього літа почнуть будівництво заводу для виробництва турецьких військових безпілотників Bayraktar ("Байрактар").

"За моєю інформацією, на початку літа ми повинні вийти на будівництво заводу, а він досить швидко будується. Моє відчуття, що протягом року вони вже з'являться", – розповів міністр.

Як відомо, завод з виробництва безпілотників Bayraktar має бути збудований у Київській області.

Читайте також: Палити танки і топити кораблі: Як Україна буде використовувати турецькі безпілотники Bayraktar TB2

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку локальних перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme