Перемоги тижня в ООС: Американська зброя в ЗСУ і судові вироки російським бойовикам

Війна проти російських окупантів триває, і новий тиждень приніс нам нові перемоги – було знешкоджено 7 кремлівських бойовиків, ще троє отримали судові вироки

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Американська зброя…
Фото: МО

У 2022 році Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами та дипломатами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь.

Упродовж тижня на окупованому Донбасі втрати російських найманців склали, щонайменше, 7 осіб. З них 3 безповоротні (ліквідовані, вантаж 200) і 4 санітарні (поранені, вантаж 300).

Зокрема, 9 січня один бойовик загинув (11 омсп, 1 АК) і один дістав поранення (6 омсп 2 АК).

10 січня втрати російських окупантів склали дві особи. Один безповоротний (7 омсбр 2 АК) і один санітарний (9 омсп 1 АК).

12 січня двоє бойовиків дістали поранення (11 омсп 1 АК і 9 омсп, 1 АК).

14 січня безповоротно залишив Україну, а заодно і цей світ, терорист 4 омсбр 2 АК.

Читайте також: Різдвяні вихідні в ООС: Чортова дюжина обстрілів і двоє поранених (КАРТА)

Підтримка України у світі

12 січня країни-члени НАТО відмовилися виконувати ультимативну вимогу Росії про неприпустимість вступу нових членів до лав Альянсу.

"Країни НАТО підтвердили політику відкритих дверей та право інших країн на свій розсуд обирати заходи безпеки", – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після засіданні Ради Росія-НАТО.

За його словами, в НАТО дали чітко зрозуміти Путіну, що не відмовляться від своєї здатності забезпечувати захист і оборону країн-учасниць. У тому числі, розміщуючи війська у східній частині альянсу.

Читайте також: Україна і "НАТО-плюс": Що передбачає ідея США і наскільки вона реальна

Також Столтенберг попередив, що наслідки для Росії у разі військової ескалації проти України будуть серйозними.

"Ми чітко заявили, що будуть серйозні наслідки у вигляді суворих економічних санкцій. Ми надаватимемо підтримку Україні, щоб вона могла підвищити здатність захищати себе", – заявив очільник НАТО.

Він також додав, що країни НАТО зроблять все необхідне не лише для захисту східного флангу Альянсу, але й для стримування будь-якої агресії проти союзників.

Також 12 січня стало відомо, що США хочуть надати Україні екстрену військову допомогу.

В "Акті про захист суверенітету України" передбачається виділення Україні 500 млн доларів в якості додаткової надзвичайної допомоги в разі вторгнення Росії.

"Законодавство закликає Міністерство оборони і Державне управління прискорити передачу оборонних засобів для зміцнення обороноздатності України і санкціонує виділення 500 мільйонів доларів США в якості додаткової надзвичайної допомоги Україні в разі повторного вторгнення Росії", – заявив сенатор США Джин Шейхін.

13 січня під час телефонної розмови з міністром оборони України Олексієм Резніковим глава Пентагону Остін Ллойд заявив про непохитну підтримку ЗСУ.

За його словами, США продовжать надавати допомогу Україні в обороні на тлі нарощування кількості російських військових біля нашого кордону.

"Остін підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи постійні зусилля зі зміцнення спроможності українських сил шляхом надання оборонної допомоги", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: На суші, у воді, в повітрі і у кіберпросторі: Які міжнародні військові навчання пройдуть в Україні у 2022 році

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

11 січня на Донеччині до 10 років ув'язнення засудили колишнього співробітника СБУ, який перейшов на бік терористів "ДНР".

Перебіжчик активно протидіяв ЗСУ та СБУ в Донецькій області, шукав нових бойовиків в так звану "спецслужбу МДБ ДНР", а також вербував цивільне населення для збору інформації про сили АТО/ООС.

12 січня на Донеччині заочно засудили трьох бойовиків "Л-ДНР". Вони отримали від 9 до 11 років ув'язнення.

Всі троє впродовж 2014-2018 років брали активну участь у бойових діях проти Збройних Сил України і навіть обіймали "командні пости", інструктували терористів і вербували для них новобранців.

Один із засуджених – мешканець Черкащини. Він тривалий час проживав на території РФ, ще на початку бойових дій на сході України приєднався до терористичного угруповання "Призрак". У складі снайперських груп цього НЗФ вів прицільний вогонь по військовослужбовцях ЗСУ. Також був кулеметником та інструктором тактики бойових дій.

Другий бойовик з 2015 року командував батальйоном "4-ї окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу так званої Народної міліції "ЛНР". Під його керівництвом найманці чинили збройний супротив силам АТО/ООС. Крім того, зловмисник вербував новобранців до терористичної організації.

Третім виявився водій-навідник танкового батальйону, який з 2018 року брав участь у боях в районі Донецької та Луганської областей. Найманець обстрілював позиції українських військових та брав участь у захопленні  Дебальцевого і прилеглих до нього населених пунктів.

Усіх трьох суд визнав винними у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 ("Створення терористичної групи чи терористичної організації") Кримінального кодексу України. Вироки набули законної сили.

Нова зброя "Укропів"

10 січня у системі ППО заступив на бойове чергування Зенітний ракетний дивізіон 201-ї бригади імені гетьмана Пилипа Орлика, який охоронятиме Південь України.

Основним завданням бригади є прикриття міст та важливих об'єктів інфраструктури країни від повітряного нападу ворога з Півдня, зокрема з території тимчасово окупованого Криму.

Цей дивізіон нещодавно повернувся з району проведення Операції Об'єднаних сил до місця постійної дислокації. Він озброєний зенітними ракетними комплексами С-300 ПС, що здатні вражати повітряні цілі на висотах від 25 метрів до 27 кілометрів та на відстані понад 75 кілометрів.

Читайте також: Захист від Росії з повітря: Що за ЗРК С-300 заступили на чергування в Україні

11 січня Міністерство оборони розкрило кількість техніки, переданої Збройним силам України по лінії допомоги у 2021 році.

Всього упродовж 2021 року Україна отримала безпекову допомоги на суму близько 450 млн доларів. В тому числі, зброю, бронеавтомобілі, техніку забезпечення, медичне обладнання та багато іншого.

Читайте також: Військова допомога Заходу: Яку зброю і техніку отримала Україна у 2021 році

Міжнародна військова допомога ЗСУ

12 січня Міноборони отримало партію зенітних установок ЗСУ-23-4М "Шилка".

Передало їх Державне підприємство "Балаклійський ремонтний завод". Контракт виконано в рамках держоборонзамовлення у 2021 році, але частину робіт було розпочато за обігові кошти підприємства.

ЗСУ-23-4 "Шилка" – це зенітна самохідна установка для безпосереднього протиповітряного захисту наземних військ, знищення повітряних цілей, що летять зі швидкістю до 450 м/с, на відстані до 2500 метрів та висоті до 1500 метрів, а також наземних (надводних) цілей на відстані до 2000 метрів з місця, з короткої зупинки і в русі.

Зенітна установка ЗСУ-23-4М "Шилка"

Читайте також: Кораблі, літаки, гаубиці і безпілотники: П'ять новинок озброєння, які чекає українська армія у 2022 році

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку локальних перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme