Військова допомога Заходу: Яку зброю і техніку отримала Україна у 2021 році

Протягом 2021 року Україна отримала безпекову допомогу на близько 450 млн доларів: західні союзники передали нам зброю, бронеавтомобілі, техніку, медичне обладнання та багато іншого

Журналіст відділу новин
Військова допомога Заходу: Яку зброю і т…
Фото: Міноборони

Міністерство оборони оприлюднило інфографіку, з якої видно – що саме, хто і коли надав Україні у минулому році.

Військова допомога Україні від Заходу в 2021 році

Пройдемося по цьому списку і розглянемо детальніше – що саме отримали Збройні сили України.

Бронеавтомобілі HMMWV – 55 одиниць від США

Високомобільний багатоцільовий колісний транспортний засіб HMMWV, також відомий як "Humvee", а в народі просто "Хаммер" – це повнопривідний військовий автомобіль, що випускається американською компанією AM General (США).

На озброєнні ЗСУ перебуває з 2015 року: тоді їх безкоштовно передали США, як нелетальне озброєння. В Україні авто оснастили сучасними гранатометами, великокаліберними кулеметами і спеціальними протитанковими ракетами.

За весь час Сполученими Штатами Україні було передано понад 300 одиниць HMMWV різних комплектацій та призначення.

Санітарні автомобілі Land Rover Defender – 7 одиниць від Латвії

Цей внесок є частиною підтримки Латвією зусиль України у сфері євроатлантичної інтеграції.

Легкоброньовані автомобілі Snatch Land Rover розробили у Великій Британії для патрулювання під час загострення у Північній Ірландії та представили цю модернізацію Land Rover Defender у 1992 році. Відтоді вони взяли участь у багатьох військових операціях Збройних сил Об'єднаного Королівства по всьому світу.

Санітарні автомобілі Land Rover Defender

Жорстко-корпусні надувні човни типу RHIB та RIB – 84 одиниці від США

RIB човни – це надувні човни з жорстким корпусом. Власне, Rigid Inflatable Boat перекладається, як "жорсткий надувний човен". Вони мають переважно пласке днище і кіль.

Серед отриманих від США фігурують 70 семиметрових жорстких човнів класу RIB від компанії Metal Shark. Ці катери доступні для всіх країн-партнерів США по лінії FMS (Foreign Military Sales – іноземні військові продажі).

7M RIB – це дуже міцні багатоцільові кораблі для роботи в суворих умовах на мілководді, де інші плавзасоби недоступні. Вони мають склопластиковий корпус, який по периметру обшитий надувною системою з міцного матеріалу, що дозволяє використовувати їх як у спокійній, так і в бурхливій воді.

Ці катери можуть бути обладнані двома підвісними газовими моторами, одним дизельним кормовим привідним або одним дизельним водометним двигуном. Також однією з головних переваг цього типу катерів є зручна транспортабельність.

Щодо того, які саме RHIB човни отримала Україна, інформації у відкритому доступі наразі немає.

Читайте також: Надувні човни із США замість "Лані": Коли український флот стане реальною бойовою силою

Радіо-локаційні станції – 20 одиниць від США

Офіційно не повідомляється, але профільні ЗМІ пишуть, що США передали Україні 20 легких контрбатарейних радарних систем AN/TPQ-48.

Станція американського виробника Syracuse Research Corporation призначена для виявлення, класифікації та визначення місця розташування позицій мінометів, пускових установок реактивних снарядів, а також БпЛА на відстанях від 0,5 до 10 км.

Антена з електронним обладнанням не обертається, але забезпечує виявлення і стеження за цілями в секторі по азимуту 360°, по куту місця 30°. Точність визначення координат вогневої позиції становить до 75 метрів на відстані 5 км. Час обробки та видачі даних 8-10 с.

Вага станції 50 кг. Вона може бути встановлена на ґрунт, дах будівлі, автомобіль, або застосовуватися з гелікоптера чи літака.

Контрбатарейні радарні системи AN/TPQ-48

ПТРК Javelin та ракети до них – 30 та 180 одиниць відповідно від США

FGM-148 "Джавелін" (FGM-148 Javelin) – це переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) виробництва американських підприємств Raytheon та Lockheed Martin. Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив і забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі.

Javelin призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА.

Прийнятий на озброєння армії США в 1996 році, він активно використовувався під час війни в Іраку, а зараз постачається на експорт у деякі країни світу, зокрема й в Україну.

Читайте також: Вистрілив і забув: Що за Javelin видадуть кожній бригаді в зоні ООС

Протимінні трали Spark – 20 одиниць від Великої Британії

Трал Spark – це катковий трал, призначений для очищення шляхів руху військових колон від вибухонебезпечних предметів під час руху як автомобільними дорогами, так і мінними полями.

Він виробляється компанією Pearson Engineering – однім зі світових лідерів у розробці пристроїв для розмінувань та розгороджень. Розробили його для встановлення на автомобілях та тактичних колісних платформах. Такі трали широко застосовувалися під час операцій в Іраку та Афганістані.

Трал складається з трьох роликових секцій, вони забезпечують контакт із поверхнею, змушуючи вибухонебезпечні предмети детонувати внаслідок дії трала.

Гідравлічна підвіска забезпечує високу швидкість переміщення – до 50 км/год, а адаптивний пристрій завдяки використанню гідро- та пневмопідвіски створює безперервний контакт із поверхнею. Під час руху всю раму трала можна гідравлічно переміщати ліворуч та праворуч, коли транспортний засіб повертає.

Загальна вага трала 3005 кг, ширина 314,5 см. Зусилля тиску на катку приблизно 200 кг, що забезпечує спрацювання мін – як протипіхотних, так і протитанкових.

У разі підриву енергія вибуху спрямовується вниз та в сторони спеціальними екранами. А на заміну пошкоджених елементів до трала в комплекті йдуть замінні.

Ролики виготовлені з вибухостійкої поліуретанової суміші, що значно збільшує живучість трала. Як свідчить досвід та випробування, трал витримує вибух 12 кілограмів вибухівки у тротиловому еквіваленті.

Протимінні трали Spark

Патрульні катери класу Island – 2 одиниці від США

Island ("Айленд") – це патрульні катери прибережної зони водотоннажністю 170 тонн, довжиною 33,52 метри, шириною 6,4 метри і осадкою 2,13 метри. Вони здатні розвивати швидкість від 9 до 29,5 вузлів (номінальна – 18 вузлів) і перебувати автономно в морі до 5 днів, проходячи відстань до 2307 миль.

Катери "Айленд" мають штатне озброєння у вигляді крупнокаліберного кулемету і автоматичних гармат з дистанційним керуванням.

Два катери типу Island прибули в Україну 23 листопада 2021 року і вже 6 грудня вони під іменами "Фастів" та "Суми" були прийняті на озброєння Військово-морських сил ЗСУ. Усього таких катерів на озброєнні ЗСУ вже чотири і ще один має надійти в 2022 році.

Катери залучатимуть до захисту судноплавства, захисту портів і морських комунікацій, патрулювання в межах виняткової морської економічної зони, забезпечення розгортання військ, посилення охорони морських ділянок державного кордону, прикриття конвоїв під час забезпечення перевезення вантажів в морі тощо.

Крім того, планується використовувати катери в операціях із протидії проявам піратства, незаконної міграції та контрабанди в акваторії чорноморсько-азовського басейну, пошуково-рятувальних роботах.

Читайте також: Дайте три: Які ще "Айленди" отримає Україна від США

Боєприпаси, індивідуальні аптечки, медзасоби, бронежилети та інше спорядження, озброєння і обладнання

Також у 2021 році СШВ передали Україні боєприпаси для стрілецької зброї та гранатометів, а також вндивідуальні аптечки та інші медичні засоби. У свою чергу Литва передала 490 бронежилетів.

Читайте також: Від касок до "Джавелінів": Як США допомагають ЗСУ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme