Блокадна війна: Як Україна посилилася в Азовському морі

Схоже, що Азовське питання на довгі роки стає одним з ключових для України в контексті власної безпеки

Блокадна війна: Як Україна посилилася в…

Фото – Сергій Попко

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію на Азовському морі. Як ми вже писали на початку літа, тамтешня ситуація має всі шанси набути масштабів повноцінного військового конфлікту. Адже попри те, що через агресивні дії Росії Україна щомісяця втрачає близько 100 млн грн, вона ще й може в будь-який момент зазнати нападу з боку раніше північно-східного, а вже й південного сусіда.

Читайте також: Азовська війна: Які сили кинула Росія проти України на морі.

Як-то кажуть в таких випадках: чому бути, того не минути. Проблема є і треба не ховатися від неї, а готуватися до її розв'язання. Якщо доведеться – то й військовим шляхом. І, судячи з усього, українська влада підійшла до цього питання комплексно.

Так, 6 вересня президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини.

Того ж дня Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) затвердила заходи для захисту національних інтересів у акваторіях Азовського і Чорного морів, які передбачають посилення військово-морської присутності та створення корабельно-катерного угрупування Військово-морських сил ЗСУ в Азовському морі, розбудову відповідної інфраструктури, а також забезпечення підрозділів берегової оборони новітніми ракетами.

І ось, кілька днів тому Генштаб посилив на Азовському узбережжі угрупування Збройних Сил України, в тому числі Сухопутних військ. За словами командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Сергія Попка, це робиться для забезпечення повного контролю ситуації в регіоні, підтримки дій корабельного угрупування і забезпечення надійної оборони морського узбережжя.

Фото – Сергій Попко

За словами генерал-полковника, таким чином на Азовському узбережжі організовується постійна присутність і контроль району силами загальновійськових бригад та бригад територіальної оборони, підрозділів ракетних військ і артилерії, підрозділів армійської авіації.

Власне, такі дії Генштабу виглядають цілком логічними, адже протистояти Росії виключно на морі Україна не зможе в силу об'єктивних обставин. Ми вже писали, що ВМС України мають у своєму розпорядженні всього 9 справних бойових кораблів, а також допоміжні небойові судна. Тому навіть якби ми мали змогу перекинути всі кораблі в Азовське море, все одно надійно захищати Маріуполь і Приазов'я було б, по суті, нічим. Адже Росія в Азовському морі представлена прикордонними частинами ФСБ і військово-морськими силами Чорноморського флоту загальною кількістю близько 40 одиниць корабельно-катерного флоту.

Тут навіть два додаткових американських патрульних катера типу "Айленд" (Island), договір про передачу яких 12 вересня схвалив український уряд, не врятують ситуацію. Тому варто придумати альтернативні способи захисту українського узбережжя.

Читайте також: Інструмент "Айлендів": Як Україна може виграти від тактики НАТО в Чорному морі.

Про один дієвий варіант ми також писали раніше. Мова йде про потужний військовий корабель ВМС США чи іншої країни НАТО, озброєний ракетами дальнього радіусу дії, який увійшов би в Чорне море "з метою недопущення ескалації конфлікту". Подібний трюк американці вже виконували – 7 березня 2014-го року це зробив авіаносець "Джордж Буш" і тоді це дещо втихомирило агресора.

До речі, що США вже висловили свою готовність допомогти Україні у разі ескалації конфлікту з боку Росії.

Однак, народна мудрість закликає на інших сподіватися, але й самому не зволікати. І тут у нагоді може стати новітня українська розробка – крилата ракета "Нептун", випробування якої пройшли наприкінці серпня в Одеській області.

Відео випробувань справді вражає. І хоч характеристики нової зброї досі засекречені, враховуючи історію проекту можна здогадатись, що головним її призначенням буде знищення кораблів ворога водотоннажністю до 5 тисяч тонн, а це фрегати, корвети, ескадрені міноносці тощо – тобто, все те, чим Росія сьогодні нашпигувала Азовське море.

Найголовнішим у цьому проекті бачиться те, що базування крилатих ракет "Нептун" можливе як берегове, так і морське і навіть повітряне, а дальність польоту ракет становить 260 км. Тобто, грубо кажучи, можна розставити ці ракети вздовж Азовського узбережжя і з берега кільканадцятьма залпами потопити всю Азовську флотилію Росії, а за крайньої необхідності – і Кримський міст зруйнувати.

На жаль, взяття "Нептуна" на озброєння Збройними Силами України наразі з незрозумілих причин затримується. Спочатку планувалося, що це відбудеться в серпні 2018-го року, однак досі жодної інформації, яка б це підтвердила, не надходило. А шкода, тому що "Нептун" міг би стати дієвим фактором стримування ворога на південних кордонах.

Читайте також: Крилатий "Нептун": Чим Україна топитиме російські кораблі в Азовському морі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme