Збиття літака МАУ: Влада Ірану назвала винного у трагедії

Відповідальним за збитий 8 січня 2020 року літак МАУ під Тегераном є оператор ракетної системи, який порушив правила ведення вогню "без отримання дозволу"

Збиття літака МАУ: Влада Ірану назвала в…
Фото: ЕРА

Про це заявив колишній іранський законодавець Махмуд Садекі, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

Зазначається, що Садекі подав запит міністру оборони Ірану, бригадному генералу Аміру Хатамі ще 23 квітня про причини катастрофи українського літака і отримав відповідь від нього лише напередодні.

Садекі пояснив, що, направляючи запит, хотів отримати від міністра оборони Ірану пояснення причин "відсутності координації в національній мережі протиповітряної оборони", що призвело до пуску двох ракет по українському пасажирському літаку в небі біля Тегерана.

Зі свого боку, Хатамі повідомив, що оператор ракетної системи звинувачується в тому, що, ймовірно, він не спілкувався з командним центром, покладаючись на "нечітку інформацію" Міністерства оборони, коли ухвалив рішення про запуск ракети.

Нагадаємо, 27 квітня Україна заявила, що наполягає на доставці "чорних скриньок" збитого МАУ з Ірану та виплаті компенсацій.

17 травня стало відомо, що Україна може звернутись до Міжнародного суду ООН у справі про катастрофу літака МАУ в Ірані, якщо переговори зайдуть в глухий кут.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

20 січня Іран оприлюднив другий попередній звіт про збиття літака МАУ.

11 березня Іран погодився віддати Україні "чорні скриньки" літака МАУ.

25 березня Канада заявила про порушення з боку Ірану, який відмовився передавати Україні чорні скриньки українського пасажирського літака.

29 березня Іран призупинив розшифровку "чорних ящиків" збитого пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" у зв'язку з поширенням коронавірусу. 

Водночас Офіс генпрокурора призначив проведення комплексної криміналістичної експертизи щодо авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ та наполягає на створенні міжнародної слідчої групи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme