UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна наполягає на доставці "чорних скриньок" збитого МАУ з Ірану та виплаті компенсацій

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з іранським колегою Мохаммадом Джавадом Заріфом наголосив, що наполягає на доставці в Україну "чорних скриньок" збитого в Ірані пасажирського літака МАУ та виплаті компенсацій сім'ям загиблих

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС.

Кулеба окремо наголосив, що наполягає на доставці, відповідно до Чиказької конвенції, бортових самописців до України, з подальшим рішенням щодо місця їх розшифрування та дослідження за участі країн, громадяни яких загинули внаслідок трагедії.

Як зазначили у МЗС, міністр закордонних справ Ірану зауважив, що заява одного з іранських депутатів, яка раніше збурила громадську думку в Україні, не відповідає дійсності та офіційній позиції Ірану і вже отримала відповідну правову оцінку. За його словами, низка осіб вже були затримані під час розслідування.

Заріф запевнив Кулебу, що Іран прагне якнайшвидше розслідувати трагедію, з’ясувати всі її обставини, встановити винних у тому, що сталося, і притягнути їх до відповідальності.

Кулеба у свою чергу додав, що Україна налаштована на подальший діалог із метою з’ясування всіх обставин трагедії, притягнення винних до відповідальності та виплати належних компенсацій рідним та близьким жертв катастрофи.

Окрім того, міністри обговорили пандемію COVID-19 та зусилля двох країн задля протидії поширенню вірусу.

Нагадаємо, Кулеба запевнив, що пандемія не стане на заваді розслідування цієї катастрофи.

Також ЗМІ повідомляли, нібито Іран пропонує Україні відмовитися від права судитися за збитий літак.

Окрім того, відомо, що Україна і Канада домовляються про нові кроки щодо розслідування збиття літака МАУ.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

20 січня Іран оприлюднив другий попередній звіт про збиття літака МАУ.

11 березня Іран погодився віддати Україні "чорні скриньки" літака МАУ.

25 березня Канада заявила про порушення з боку Ірану, який відмовився передавати Україні чорні скриньки українського пасажирського літака.

29 березня Іран призупинив розшифровку "чорних ящиків" збитого пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" у зв'язку з поширенням коронавірусу. 

Водночас, Офіс генпрокурора призначив проведення комплексної криміналістичної експертизи щодо авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ та наполягає на створенні міжнародної слідчої групи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme