UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна може звернутися в Міжнародний суд щодо катастрофи літака МАУ

Україна може звернутись до Міжнародного суду ООН у справі про катастрофу літака МАУ в Ірані, якщо переговори зайдуть в глухий кут
 

Про це повідомив заступник глави МЗС Євген Єнін в інтерв'ю "Радіо Свобода", інформує Depo.ua.

"Якщо перемовини зайдуть в глухий кут, то ми будемо змушені звертатися до міжнародних арбітражів, зокрема Міжнародного суду ООН. Йдеться не лише про Україну, йдеться про єдиний фронт держав Канади, Британії, Швеції, Афганістану та України", – розповів він.

Заступник голови МЗС наголосив, що розслідування справи рухається не так швидко, як хотілося б.

"Воно рухається, поки що не настільки швидко, як хотілося б. Зокрема в цій площині лежить зчитування і розшифровка так званих чорних скриньок", – додав Єнін.

Нагадаємо, 27 квітня Україна заявила, що наполягає на доставці "чорних скриньок" збитого МАУ з Ірану та виплаті компенсацій.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

20 січня Іран оприлюднив другий попередній звіт про збиття літака МАУ.

11 березня Іран погодився віддати Україні "чорні скриньки" літака МАУ.

25 березня Канада заявила про порушення з боку Ірану, який відмовився передавати Україні чорні скриньки українського пасажирського літака.

29 березня Іран призупинив розшифровку "чорних ящиків" збитого пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" у зв'язку з поширенням коронавірусу. 

Водночас, Офіс генпрокурора призначив проведення комплексної криміналістичної експертизи щодо авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ та наполягає на створенні міжнародної слідчої групи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme