У США взялися за екс-партнера Манафорта в Україні, - ЗМІ

Слідство спецпрокурора Роберта Мюллера у справі про російське втручання у вибори в США в 2016 році знову зацікавиться "росіянином, який, за деякими відомостями, має зв'язки з розвідувальними службами Москви"

Про це пповідомили колишні федеральні прокурори, передає Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Зазначається, що Костянтин Килимник потрапив в поле зору розслідування через зв'язки з Полом Манафортом, який очолював виборчий штаб нинішнього американського президента.

Килимник також фігурує у епізоді справи проти Манафорта, в якому політтехнолог планував використати свою роль в передвиборчій команді нинішнього президента США для погашення мільйонних боргів перед олігархом Олегом Дерипаскою. Останній має тісні зв'язки з Володимиром Путіним. Також слідчі Мюллера уклали угоди з Манафортом, його колишнім заступником Ріком Гейтсом і лобістом Семом Паттеном про співпрацю зі слідством. Всі вони були бізнес-партнерами Килимника.

"Можна впевнено сказати, що прокурори будуть розпитувати тих, хто пішов на співпрацю, про розмови з Килимником. Вони також будуть цікавитися деталями співпраці Килимника з Дерипаскою", - пояснив колишній прокурор США Чак Розенберг.

"Якщо і є хтось, хто може організувати зв'язок між виборчою командою і російським урядом, то це Килимник. І якщо хтось і може пояснити природу цих зв'язків, то це Манафорт", - переконаний колишній помічник спеціального прокурора у справі Вотергейт Нік Акерман.

Видання пише, що слідству наразі відомо, що Манафорт, якого вже засудили в США, і Килимник працювали разом на російські інтереси досить давно. Їх обох так чи інакше пов'язували справи з Дерипаскою і колишнім режимом Віктора Януковича в Україні. В лютому, коли Янукович втік в Росію через протести, Килимник разом з Семом Паттеном почали працювати над новим проектом. Вони організували зустрічі у Вашингтоні з американськими чиновниками для Сергія Льовочкіна, який очолив нову партію "Опозиційний блок". Український впливовий політик нібито через Паттена незаконно перерахував 50 тисяч доларів в інавгураційний фонд Трампа.

Нагадаємо, 14 вересня колишній очільник виборчої кампанії Дональда Трампа політтехнолог Пол Манафорт погодився визнати себе винним за двома пунктами звинувачення.

Також Манафорт погодився співпрацювати з прокурорами США в розслідуванні про передбачуване втручання Росії в американські вибори.

Наприкінці серпня присяжні визнали екс-керівника передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами обвинувачення із 18.

У Білому домі заявили, що угода Манафорта зі слідством не стосується Трампа.

Довідка: Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що в команди Трампа є зв'язки з Москвою. Влада Росії заперечує залученість у внутрішньоамериканські справи.

Спецслужби США дійшли висновку, що російські хакери перед американськими президентськими виборами 2016 року здійснювали кібератаки на сервери Демократичної партії, а також під час виборчої кампанії за дорученням Москви поширювалася пропаганда в соцмережах з метою вплинути на її результати на користь Дональда Трампа.

Спецпрокурор Мюллер розслідує можливу змову між командою Дональда Трампа та Росією під час президентських виборів у США, частково через чисельні зв'язки Манафорта з росіянами і його співпрацю з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Манафорт був політтехнологом "Партії регіонів" і колишнім главою передвиборного штабу президента США Дональда Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme