Слідчі скаржаться, що Росія не дає відповідей на прості питання про MH17

Міжнародна Спільна слідча група, яка у середу назвала перші імена підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом, звернулась до Росії з закликом співпрацювати в рамках розслідування
 

Про це на брифінгу міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) повідомив представник прокуратури Нідерландів, інформує Depo.ua.

 

Під час Фред Вестербеке з прокуратури Нідерландів, чиїх громадян найбільше загинуло у катастрофі, заявив, що Росія понад рік відмовляється відповідати на запитання щодо катастрофи.

 

"Ми знову звертаємося до Росії із закликом співпрацювати в рамках звернення про надання взаємної правової допомоги. У нас досі залишаються питання без відповідей", – сказав Вестербеке.

 

"Ми, наприклад, досі чекаємо на відповідь, де 17 липня була установка Бук, яка була зафільмована у липні 2014 року у конвої 53 бригади Російської Федерації. Ми питали про це понад рік тому. Росія відмовляється відповідати і на інші запитання. Наприклад, чи підозрюваний Дудинський працював на російський уряд у липні 2014 року? Це прості запитання. Ми просимо Російську Федерацію дати на них швидку відповідь", – додав він.

 

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 і оголосила їх у розшук.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

На початку лютого стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

12 червня біля посольства Росії в Гаазі (Нідерланди) родичі і рідні жертв катастрофи МН17 влаштували пікет, поставивши 298 порожніх стільців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme