Родина жертви МН17 подала в суд на банки Росії

Родина 18-річного Квінна Лукаса Шансмана, єдиного американця, загиблого внаслідок катастрофи літака МН17 у небі над Донбасом у липні 2014 року, позивається до російських банків і американських компаній, що здійснюють грошові перекази

Родичі Шансмана подали 4 квітня заяву до федерального суду США, звинувачуючи фінансові компанії в наданні послуг підтримуваним Росією бойовикам, причетним до збиття літака "Малайзійських авіаліній", передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Відповідачами у позові визначені російські "Сбербанк" і "ВТБ Банк", а також американські Western Union Co., Western Union Financial Services, MoneyGram International і MoneyGram Payment System.

Ініціатори позову звинувачують російські банки та американські компанії в тому, що вони дозволяли надсилати бойовикам на Донбасі великі суми грошей, переважно від симпатиків із російської діаспори США. Ці ресурси, як ідеться в позові, дозволили бойовикам придбати важке озброєння.

"Ми розуміємо, що ми ніколи не повернемо нашого сина. Але ми прагнемо пролити світло і притягти до відповідальності всіх, хто брав участь у його вбивстві", – сказав батько потерпілого Томас Шансман.

Судовий позов ґрунтується на антитерористичному законі 1992 року, який дозволяє американським жертвам тероризму США позиватися до тих, хто матеріально підтримує нападників.

"Особи, які запустили ракету, можуть ніколи не постати перед судом, щоб відповісти за свої злочини, але ті, хто брав участь у їхньому озброєнні та підтримці, мають бути (притягнуті до відповідальності – ред.)", – сказав один із адвокатів родини Шансмана, колишній заступник посла США в ООН Дейвід Прессман.

Нагадаємо,  4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

На початку лютого стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

Тим часом Нідерланди запропонували Росії  переговори щодо збитого над Донбасом у 2014 році малайзійського авіалайнера. Нідерланди стверджують, що Москва повинна нести юридичну відповідальність за свою роль у збитті пасажирського літака.

Росія у відповідь погодилася на такі переговори.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

12 червня Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану з Україною, про переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme