Активісти показали, як Росія затримувала кораблі на Азові (ІНФОГРАФІКА)

Голова Майдану закордонних справ Андрій Клименко показав, як і на скільки в жовтні Росія затримувала кораблі українських портів

Про це він написав у Facebook, інформує Depo.ua.

Клименко показав статистику затримань суден, що прямують до/з українських портів Азовського моря з боку берегової охорони прикордонної служби ФСБ за жовтень 2018 та з початку цієї спецоперації Росії, що вже заслужила навіть окрему резолюцію Європарламенту.

Зауважимо, що інструментом цієї операції є захоплений як військовий трофей Керченській морський порт в окупованому Криму

Моніторингова група "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та BlackSeaNews публікує жовтневу статистику в цифрах, діаграмах та картинках.

У жовтні російські силовики поблизу окупованого Криму затримували судна, які йшли в українські порти, у середньому на 77 годин. Для порівняння, у липні затримки тривали 28,4 години, у серпні - 73 години, а у вересні - до 47 годин.

Нагадаємо, у проекті резолюції Європарламенту йдеться про те, що Росія хоче зробити Азовське море своїм "внутрішнім озером".

Довідка: 22 жовтня Європарламент на пленарному засіданні почав обговорювати ситуацію в Азовському морі.

ЗМІ пишуть, що Європарламент 25 жовтня прийме резолюцію щодо посилення санкцій проти Російської Федерації у разі ескалації конфлікту в Азовському морі.

17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до партнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Тим часом 23 жовтня у Києві розпочала роботу українсько-російська комісія з питань рибальства в Азовському морі щодо поділу квот на вилов риби.

24 жовтня переговори з російською стороною призупинили та викликали СБУ.

Українську делегацію фахівців, які проводили у Києві переговори з російською стороною щодо розподілу квот на виловлювання риби в Азовському морі, викликали "для консультацій" в МЗС України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme