UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Не пустили на дозаправку: Москва "завернула" німецький рятувальний літак з Китаю

Росія відмовила у посадці для дозаправки літерному літаку Люфтваффе, який перевозить 144 громадян чотирьох країн, евакуйованих внаслідок розповсюдження коронавірусу з китайського Уханя

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Дипломатичний скандал навколо нашого літака-рятувальника... Росія відмовляє в зупинці, німецький рятувальний літак не може приземлитися в Москві!", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для того, аби повернутися в Німеччину, літаку, який вилетів з Уханя 1 лютого о 2-й годині ночі, була потрібна посадка в Москві для дозаправлення та заміни екіпажу. Згідно з попередніми домовленостями, Німеччина відправила змінний екіпаж до Москви у четвер, 30 січня.

"Пілоти Бундесверу вже в четвер відлетіли з Німеччини до Москви. Раніше Росія запропонувала німецькій владі перспективу посадки в Москві", – пояснили джерела.

Не зважаючи на це, в ніч на 1 лютого з Москви раптово надійшла відмова у посадці, й оперативному центру ВПС Німеччини довелося терміново планувати та узгоджувати альтернативний маршрут.

Після екстрених консультацій по всіх каналах літак із евакуйованими людьми вирішили направити до Гельсінкі для проміжної посадки.

Відомо, що реактивний літак Люфтваффе зі змінним екіпажем вилетів із Кельна до Гельсінкі вночі 1 лютого.

Міністр оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила журналістам під час брифінгу: "У спочатку запланованій зупинці в Москві місцева влада відмовила неочікувано. Тому прибуття до Німеччини затягується".

За попередніми даними, прибуття рятувального літака до Франкфурта очікується о 15:50 за місцевим часом (16:50 за київським).

Слід зазначити, що Airbus А310 Люфтваффе забрав з китайського Уханя 144 людей. У тому числі, 108 німців, 34 китайців, громадянку Болгарії та американця.

Після прибуття до Німеччини усіх евакуйованих розмістять на 2-тижневий карантин на базі військово-повітряних сил Бундесверу "Гермерсхайм" у землі Рейнланд-Пфальц.

Нагадаємо, 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Станом на ранок 1 лютого, у Китаї коронавірус вбив уже 259 осіб, майже 12 тис. – заражені. Захворювання розповсюдилося у 25 країнах світу.

Відомо також, що в Японії вчені ізолювали вбивчий коронавірус для розробки вакцини.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Слід зазначити, що сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme