НАТО закликає Росію визнати себе країною-вбивцею

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію визнати свою роль у збитті лайнера Малайзійських авіаліній рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році

Відповідна заяв розміщена на сайті Альянсу, повідомляє Depo.ua.

Столтенберг нагадав, що Нідерланди та Австралія поклали на Росію відповідальність за збиття "Боїнга".

"Я закликаю Росію прийняти відповідальність і повністю співпрацювати усіма зусиллями для притягнення винних до відповідальності згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН 2166", – наголосив генсек.

За його словами, збиття MH17 було глобальною трагедією, тому винуватці мають бути покарані.

"НАТО неодноразово заявляв про свою повну підтримку зусиль нідерладської влади та інших, щоб пролити світло на те, що сталося в цей страшний день, і домогтися справедливості для 298 осіб, які були вбиті, і їх близьких", – резюмував генсек Альянсу.

Нагадаємо, 24 травня, під час прес-конференції в Гаазі міжнародна слідча група представила проміжні результати розслідування катастрофи літака рейсу МН17над окупованою територією Донбасу у 2014 році.

Зокрема, представник Міжнародної слідчої групи на прес-конференції про результати розслідування заявив, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який збив "Боїнг" Malaysia Airlines в Донецькій області, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії. Слідчі зробили цей висновок, грунтуючись на фото і відео з соціальних мереж, зроблених по шляху пересування "Бука" з Курської області, де базується 53-тя бригада, 23-25 червня 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Згодом Міжнародна дослідницька група Bellingcat назвала ім'я людини, який брав участь у перевезенні на територію України російського "Бука", з якого був збитий пасажирський літак "Боінг" рейсу МН17.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme