Вбивчий "Бук" в Україну перевозив екс-міністр Південної Осетії, – Bellingcat

Міжнародна дослідницька група Bellingcat назвала ім'я людини, який брав участь у перевезенні на територію України російського "Бука", з якого був збитий пасажирський літак "Боінг" рейсу МН17

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал "Медуза".

Зазначається, що це офіцер ГРУ Олег Володимирович Іванніков.

"Міжнародна слідча група знала тільки, що він представляється "Андрієм Івановичем"" і використовує позивним Оріон. Як стверджує Bellingcat і російський сайт Insider, він працював міністром оборони Південної Осетії", – повідомили в "Медузі".

За словами, головного редактора видання The Insider Роман Доброхотов, який брав участь в розслідуванні, Іванніков, швидше за все, до сих пір працює в ГРУ. Або як мінімум працював в 2017 році.

"Його телефон виявився в базі даних клієнтів тепер уже закритого онлайн-магазину, де він купив маску для бігу на великій висоті. Адреса була вказана як Москва, вулиця Поліни Осипенко, 76. Але такого будинку не було по цій вулиці.

Якщо подивитися по карті, будівлі з номерами 76 і різні їх корпуси розташовані за адресою Хорошевське шосе, 76. Це адреса штаб-квартири ГРУ", – повідомив Доброхотов.

Нагадаємо, 24 травня, під час прес-конференції в Гаазі міжнародна слідча група представила проміжні результати розслідування катастрофи літака рейсу МН17над окупованою територією Донбасу у 2014 році.

Зокрема, представник Міжнародної слідчої групи на прес-конференції про результати розслідування заявив, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який збив "Боїнг" Malaysia Airlines в Донецькій області, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії. Слідчі зробили цей висновок, грунтуючись на фото і відео з соціальних мереж, зроблених по шляху пересування "Бука" з Курської області, де базується 53-тя бригада, 23-25 червня 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme