ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Затриманий вантаж з "Л-ДНР": Чому "Комета" так тихо відпливла з України

Дивне завершення арешту балкера Comet, який волею керівника ГПУ спочатку став "нашою відповіддю на російські санкції", а через три тижні був тихо відпущений, необхідно прокоментувати

Depo.Світ
21 листопада 2018 14:00
ФОТО: depo.ua

"У порту Маріуполя арештовано понад 3000 тонн продукції захопленого окупантами Алчевського меткомбінату, яка перевозилася судном під прапором Ліберії з російського порту в Бельгію. Особи, причетні до перевезення цієї продукції, "будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за фінансування тероризму". Арешт продукції Алчевського меткомбінату є "нашою відповіддю санкціям, які ввела Росія проти українців", – такими переможними реляціями з боку ГПУ загалом супроводжувався арешт балкера Comet в маріупольському порту.

І от за три тижні балкер, якщо вірити MarineTraffic, зайшов у Босфор з боку Чорного моря, зробив коротку зупинку в Самбулі, а зараз вже весело димить на просторах Мармурового моря. Натомість жодної інформації від ГПУ ані про скасування арешту судна, ані, тим паче, про причини такого кроку чомусь не чутно. В зв'язку із чим виникає декілька логічних запитань.

Читайте також: Алчевський метал для ГПУ: Що за балкер Comet Україна тримає в Маріуполі

Звичайно, під час прокурорської перевірки всієї справи могло виявитись, що покупець і перевізник металу справді не знали, що купують товар з підприємства, протизаконно захопленого в України. Що вони просто знайшли дешевий металопрокат з відгрузкою в російському порту Темрюк, оплатили його, завантажили і повезли до Європи. Такий варіант є не дуже ймовірним, але загалом можливим. І, вникнувши у прикру ситуацію, Генпрокуратура вирішила вантаж арештувати, а корабель – відпустити. Але якщо зважити на те, що три тижні тому генпрокурор України авансом звинуватив всіх причетних до перевезення цього металу в "фінансуванні тероризму", логічним було б перед ними вибачитись. Публічно. І якщо вся ця справа є настільки суспільно важливою, що про її початок ретельно інформували українське суспільство, то не менш логічним було б проінформувати і про фінал. Принаймні, проміжний.

Цілком може бути, що арешт судна від самого початку задумувався для того, щоб "полякати" європейські компанії і віднадити їх від закупок підозріло дешевого металу в російських портах на Азовському морі. Цілком можливо. І в такому форматі можна сказати, що ГПУ свою роль у подібному маневрі виконала повністю – про арешт Comet, без сумніву, довідались більшість європейських компаній. Як тих, що торгують металом, так і фірм-перевізників. Але відчуття успіху (якщо він раптом і справді був) дещо затьмарюється тим, що спочатку у ГПУ дуже ретельно висвітлювали справу, а потім раптово втратили до неї принаймні публічний інтерес. І в окремих прихильників "зради" може з'явитись думка, що в Генпрокуратурі України спочатку затримали судно з голосними звинуваченнями, а потім не зуміли їх довести, і були змушені балкер відпустити.

Будемо надіятись, що в найближчі години генеральний прокурор знайде час чи для прес-конференції, чи бодай для короткого запису у соцмережах для того, щоб розвіяти подібне зрадофільство.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ