Катастрофа МН17: У Нідерландах відреагували на відмову Москви допитувати росіян

Допит громадян Росії щодо катастрофи літака рейсу MH17 перебуває винятково в компетенції Москви

Про це заявив нідерландський професор міжнародного кримінального права Герт-Ян Александр Кнопс у коментарі "Укрінформу", передає Depo.ua.

"Хоча Рада Безпеки схвалила Резолюцію про те, що держави повинні співпрацювати в розслідуванні катастрофи MH17, в межах суверенітету Росії вирішувати, чи допитувати своїх громадян", - заявив Кнопс.

Так, заступник генпрокурора Росії Ніколай Винниченко дещо раніше заявив, що "немає ніяких підстав для допиту" росіян, яких міжнародні слідчі групи вважають причетними до катастрофи MH17.

Йдеться про генерал-полковника Ніколая Ткачова та високопоставленого офіцера ГРУ Олега Іваннікова.

"Так, ми чули про прізвища різних російських громадян, які циркулюють у ЗМІ та інтернеті, у прив'язці до катастрофи МН17. Так само, як і чули спростування цієї інформації і самими, так би мовити, "обвинуваченими", й іншими журналістами. Важливо одне - на сьогодні не надано реальних доказів причетності будь-яких громадян Росії до трагедії Boeing. У зв'язку з цим немає ніяких підстав для допиту кого-небудь із наших громадян у цій справі", - сказав Винниченко.

Нагадаємо, Нідерланди розглядають можливість позову проти Росії до міжнародного суду у справі збиття у 2014 році в небі над Донбасом малайзійського "Боїнга" рейсу MH17.

У листопаді 2018 року рідні 55 жертв катастрофи рейсу MH17 подали позов до Європейського суду з прав людини проти Росії, звинувативши Москву у порушенні їхніх базових прав та у саботажі слідства.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

12 червня Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану з Україною, про переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку.

24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme