Bellingcat виграв суд у пов'язаного з "кухарем Путіна" інформагентства

У Нідерландах група розслідувачів з Bellingcat виграла суд у петербурзького інформагентства РІА ФАН, що входить в Медіагрупу "Патріот", опікунську раду якої очолює підприємець Євген Пригожин, відомий як "кухар Путіна"
 

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Bellingcat.

Рішення стосується п'яти статей, опублікованих РІА ФАН у липні й серпні 2020 року, некоректними і незаконними. У статтях хибно стверджувалося, що дослідник Bellingcat Пітер ван Гюйс (чиє ім'я РІА ФАН неправильно писало як "Пітер ван Х'юс") та інші журналісти Bellingcat відправляли повідомлення з погрозами співробітникам РІА ФАН, а також пропонували їм хабар. Послуговуючись доказами, наданими Bellingcat, суд вважає ці твердження хибними, не підтвердженими фактами і незаконними.

Окружний суд Амстердама виніс судове забезпечувальне рішення проти петербурзького інформаційного агентства РІА ФАН, яке не прибуло на судове засідання.

Як зазначає Bellingcat, суд зобов'язав РІА ФАН сплатити судові витрати Bellingcat, а також знищити образливі статті.

Також РІА ФАН зобов'язане опублікувати спростування на своєму вебсайті протягом шести місяців. У разі невиконання РІА ФАН постанов суду, на компанію буде накладено щоденний штраф у розмірі 25 000 євро за кожен день недотримання до максимальної суми в 500 000 євро.

"Ми сподіваємося, що інформація буде швидко спростована, а образливі статті будуть знищені", – відзначили в Bellingcat.

Публікації РІА ФАН масштабно поширювалися в соціальних мережах і передруковувалися на інших сайтах, афілійованих з Медіагрупою "Патріот". Головою Опікунської ради Медіагрупи "Патріот", один із засновників якої РІА ФАН, є Євген Пригожин.

Нагадаємо, 10 березня журналіст Дмитро Гордон заявив, що Україну найближчим часом чекають серйозні випробування, нібито 15 березня вся країна переживе "важкий день".

В Depo.ua припустили, що саме у цей період має вийти перша частина фільму-розслідування організації Bellingcat про спецоперацію СБУ щодо затримання "вагнерівців", яку начебто зірвав зливом інформації ворогу голова ОП Андрій Єрмак.

7 березня ЗМІ повідомили, що представники Офісу президента України зверталися до британської розвідки МІ-6 із проханням перешкодити виходу цього фільму.

Довідка: 29 липня 2020 року в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких є бойовики з Донбасу.

14 серпня Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, віддав затриманих під Мінськом "вагнерівців" Росії.

17 серпня народний депутат України Олексій Гончаренко звинуватив оточення президента України Володимира Зеленського у зливі ворогам секретної інформації про таємну спецоперацію українських спецслужб з затримання російських бойовиків у Білорусі.

18 серпня головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення "вагнерівців", відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

6 вересня народний депутат Володимир Ар'єв оприлюднив протокол СБУ з прізвищами "вагнерівців", а також їхні квитки на рейс до Стамбула.

Згодом стало відомо, що Bellingcat знімає фільм про так звану "справу вагнерівців" для Netflix.

Як відомо, перша частина фільму Bellingcat має вийти у березні. Керівник проекту Bellingcat Христо Грозєв заявив, що розслідувачі виявили докази того, що спецоперацію із затримання "вагнерівців" організовувала Служби безпеки України.

Читайте також: Новини по "Вагнергейту": Чи почне Зеленський зливати Єрмака

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme