Верховний суд України узаконив "євробляхерів"

Верховний суд України визнав законним безстрокове користування громадянами автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених до країни в режимі "транзит"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу суду.

"Користування особистим авто з єврономерами, ввезеним як транзитне, не є правопорушенням, передбаченим Митним кодексом", - розповіли у відомстві.

Суд зазначив, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням.

До такого висновку Верховний суд дійшов, розглянувши в касаційному порядку позов громадянина Михайла Козинця до митниці про скасування штрафу в розмірі 8 500 грн за користування нерозмитненим авто на єврономерах.

Суть спору полягає в тому, що позивач, який є власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії, не знятого там із реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту.

Під час судових засідань сам позивач визнав, що вказав режим "транзит" тільки для того, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

Позивач не погодився з накладеним штрафом і оскаржив його в касаційному порядку, зіславшись на рішення Конституційного Суду, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Як випливає з оскаржуваної постанови, підставою для її ухвалення рішення стало те, що позивач у терміни, визначені Митним кодексом (для автотранспорту - 10 діб, у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб), автомобіль не вивіз із України, зате продовжує ним користуватися як транспортним засобом, митне оформлення якого не завершено, без дозволу митниці.

Верховний Суд, враховуючи висновок КС, зазначив, що в ч. 2 ст. 469 Митного кодексу чітко визначено дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не завершено.

Такий митний режим, як тимчасове ввезення, не визначено в зазначених положеннях Кодексу.

За таких обставина колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обгрунтованою скасування штрафу, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбаченого ч. 2 ст. 469 Митного кодексу.

Нагадаємо, група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді два законопроекти – зі змінами до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів, а також про заборону на митне оформлення машин, які не відповідають стандарту Євро-5 і посилення контролю за переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах.

Відповідні законопроекти №8487 і №8488 зареєстровані 15 червня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme