Раді пропонують два варіанти легалізації "євроблях"

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді два законопроекти - зі змінами до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів, а також про заборону на митне оформлення машин, які не відповідають стандарту Євро-5 і посилення контролю за переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах

Відповідні законопроекти №8487 і №8488 зареєстровані 15 червня, проте тексти законопроектів поки відсутні, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Як пояснила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, згідно з пропонованими змінами до Податкового кодексу, базові ставки акцизного податку будуть такими: €50 - для автомобілів з бензиновим двигуном, €75 - з дизельним. При цьому розмір акцизу буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за такою формулою: об'єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобілів, до році визначення ставки податку, пояснює прес-служба парламентського комітету.

"Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно меншими, ніж діючі, а різниця в розмірі ставок для різних за обсягом двигуна авто не буде суттєвою. При цьому акцизний податок на старі авто, звісно, буде вищим за рахунок збільшення на віковий коефіцієнт, що буде стимулювати купувати більш нові авто", - зазначила Южаніна.

Вона також додала, що зниження акцизу стало компромісним рішенням, яке дозволяє враховувати інтереси держави, офіційних автоімпортерів, сумлінних платників податків, а також тих, хто користується автомобілями без митного оформлення та реєстрації в Україні.

"У законопроекті (зі змінами до Митного кодексу 8488 - ред.) чітко прописано алгоритм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією. Нацполіції надано право перевірки авто з єврономерами, введено низку обмежень на операції з такими авто, закладені суворі штрафи за порушення митних правил", - наголосила глава профільного комітету, додавши, що обидва законопроекти обговорені з Міністерством фінансів, Державної фіскальною службою, ГО Автоєвросила і профільними асоціаціями виробників, дилерів та імпортерів автомобілів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна