Вбивство Ноздровської: Коли активісти скажуть, що поліція зловила "не того"

Принаймні, адвокати про це вже кажуть. А у соцмережах розгорілися баталії навколо того, чи стали виступи громадськості каталізатором у цій справі, чи лише заважали слідству

Політичний оглядач
Вбивство Ноздровської: Коли активісти ск…

На даний момент відомо, що у резонансному вбивстві Ірини Ноздровської підозрюється близький родич (очевидно, батько) Дмитра Россошанського, який восени 2015-го на смерть на автомобілі збив сестру юристки Світлану Сапатинську. Підозрюваного затримали, з ним проводяться слідчі дії. Як повідомив Генпрокурор Юрій Луценко, слідчий Вишгородського відділу поліції оголосив затриманому підозру у вбивстві Ноздровської. Він подякував працівникам Нацполіції та прокуратури, які "в умовах штучно створеної, політизованої істерії змогли зробити свою справу. Так само, як зробили це в понад 2 тис проваджень по вбивствах минулого року". Раніше перший заступник керівника Національної поліції В'ячеслав Аброськін також наголошував: справа розслідується без жодної підтримки громадськості, мешканців Демидова, лише завдяки оперативно-розшуковим заходам поліції. Це дуже важливий момент, враховуючи розголос, якого набуло вбивство юристки Ноздровської.

Протягом останнього тижня, мабуть, про прихід Різдва говорили в Україні менше, ніж про цей злочин. У переважній більшості ЗМІ розкручувалася тема "політичного вбивства", яке начебто не хочуть розкривати, бо там замішані "великі шишки". В такому ж руслі повідомлення були і в Росії, що є черговим свідченням несамостійності вітчизняних медіа. Загибель Ноздровської, про яку ніхто раніше достеменно нічого не знав, підняли на свої знамена "зрадофіли" всіх мастей. Тому поліції, яка зараз рапортує про розкриття злочину, доведеться зіткнутися з іншим поворотом – її звинувачуватимуть у тому, що ловлять "невинуватих". Чому? Бо у вбивці є свої захисники. Адвокати родини Ноздровської заявляли про власне "незалежне розслідування", що інакше, як піаром, не назвеш. Зараз вони заявляють, що поліція затримала "не того". Чому б не попіаритися на цій справі й іншим адвокатам…

Коли 2 січня під столичним поліцейським главком стояв пікет з гаслами лінчувати злочинців, Depo.ua застерігав, що в Україні комусь дуже вигідно розкручувати нову Врадіївку, аби посилювати недовіру населення до правоохоронців. І зараз, коли харцизяка затриманий, виглядає доречним детальний аналіз працівниками СБУ змісту заяв, дописів у соцмережах, виступів на тому мітингу, аби у подальшому вбивство будь-кого з українців провокатори не перетворювали на політичні маніфестації.

Але повернемося до суті сказаного Аброськіним і Луценком: можна зробити висновок, що злочин був розкритий не завдяки втручанню громадськості, а зовсім навпаки. Хоча поліція і дала згоду, аби розслідування здійснювалося під громадським контролем. Твердження про те, що вбивство Ноздровської успішно розслідували б і без мітингів і прокламацій, сьогодні сотні разів буде оскаржене у мережах. Це з тієї ж опери, що лише завдяки волонтерам тримається армія. Або, що клята влада не дозволила волонтерам на свята підвезти хлопцям на фронт винця. У цій конкретній справі від самого початку було очевидним, що жодної політики там нема: головна версія – помста – підтверджується. Зв'язок з професійною діяльністю убитої прослідковується, проте захищала вона власну родину, а не, приміром, когось із опозиціонерів. То ж політику сюди притягували навмисно: згадували про дядю - суддю Вишгородського суду, який виявився суддею колишнім, заявляли, що він може впливати на хід слідства, вимагали відсторонити від розслідування обласних поліцейських. Наче на Київщині той відставний суддя цар і Бог.

Зараз писатимуть, що якби не громадська активність, то поліцейські б працювали повільно і закрито, а так – бігали як електровіники і щодня доповідали про успіхи. Так, по справі допитали значну кількість людей – а спробували б не допитати, у ЗМІ версій було, що хоч греблю гати - але чи прискорило це хід розслідування, питання суперечливе. Творці конспірологічних версій витягли на поверхню купу інформації про загиблу, і далеко не факт, що це потрібно було робити взагалі.

Долучаємося до тих, хто сподівається на скорий судовий процес і покарання вбивці, і додамо: ця трагедія має стати уроком для всіх. Поліція цього разу справилася, проте є багато нерозкритих справ, де у загиблих не було друзів, здатних збирати мітинги в Києві, і за "висяки" довбатимуть сильно і регулярно. Тому статистику розкриття злочинів необхідно покращувати. Адвокати вкотре продемонстрували, що плутають сферу своєї професійної діяльності зі сферою політики. Цим у нас грішать, виявляється, не тільки захисники підозрюваних у корупції, а й багато представників адвокатського цеху. А такого бути не повинно. Мережеві ЛОМи… Ну, від цих доброго слова у бік поліцї точно не буде. Радше напишуть: чому не затримали вбивцю відразу, ми ж знали його ім'я від самого початку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme