UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українські науковці працюють над тестами для діагностики коронавірусу

Науковці київської лабораторії Diagen, яка займається дослідженнями в галузі молекулярної генетики, працюють над розробками тест-систем для виявлення коронавірусу 2019nCoV

Про це повідомив науковий директор молекулярно-генетичної лабораторії Diagen, науковий співробітник Інститут геронтології НАМН Олександр Коляда, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми займаємося цією розробкою вже з 24 січня, з того дня, коли китайські дослідники виклали в інтернет послідовність геному вірусу, тобто ту базу, по якій стало можливим цей геном зробити. І вже після цієї дати у світі всі почали ці тести розробляти. На даний момент розробка наборів цих тестів знаходиться на якомусь етапі в Німеччині, на якомусь етапі в США. Але ВООЗ рекомендує розробляти такі набори в кожній країні самостійно, для того, щоб їх було багато і всім вистачило, не було проблем з транспортуванням. ...За моїми розрахунками, до кінця цього тижня ми можемо вже мати такі набори й зможемо оперативно виявляти (вірус – ред.)", – сказав Коляда.

Він зазначив, що потужності лабораторії дозволяють виготовити необхідну кількість тестів для забезпечення відповідних лабораторій в областях.

"Поки що, за нашими розрахунками, ми зможемо забезпечити кожну область такими наборами. Якщо вірус буде і надалі поширюватися і буде така необхідність, то, звичайно, ми готові співпрацювати з державними установами, поки що такої необхідності немає", – сказав Коляда.

За його словами, один набір розрахований на 50 тестувань, час тестування становитиме 4 години від моменту надходження зразка до відповідної лабораторії.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що не володіють інформацією щодо вітчизняних розробок тест-систем.

Нагадаємо, 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Станом на ранок 3 лютого, розповсюдження коронавірусу "підкосило" понад 17 тис. осіб, 362 загиблих.

Відомо також, що у світі від коронавірусу вилікувалися більше людей, ніж померли.

Згодом Кабмін затвердив план боротьби з китайським коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme