Україна втрачає мільярди, бо Дніпро не працює, як економічна артерія, - нардеп

Україна втрачає мільярди, не використовуючи Дніпро як водний шлях для промислової перевезення вантажів

Про це в ході дискусійного клубу "ДС" заявив народний депутат України, представник Кабміну у Верховній Раді Вадим Денисенко, передає Depo.ua.

"У нас на сьогоднішній день Дніпро як економічна артерія не працює. Ми можемо багато говорити про те, можна чи не можна поглиблювати дно, але в усьому світі велика ріка є найдешевшим і ключовим транспортом. Наприклад, Дунай, Рейн, Темза", - заявив він.

Крім того, він уточнив, що Україна зобов'язана використовувати свої природні ресурси, зокрема - річки.

"Якщо будемо говорити про те, що Дніпро - унікальна річка, по якій судна не можуть ходити, тому що цього щось погане станеться, то, так, безумовно, з екологічної точки зору це правильно. Але якщо не будемо знаходити баланс між економікою і екологією, ми прийдемо до того, що будемо втрачати мільйони, а іноді мільярди доларів; робочі місця і людей, які їхатимуть працювати на річковому транспорті в ту ж Польщу. Польща, вклавши зараз величезні кошти, відродила річковий транспорт між Балтійському морем і Білоруссю ", - додав Денисенко.

Нагадаємо, що, за словами Дмитра Надєєва, за чверть століття в Україні зникло 10 тисяч річок. Також він зазначив, що українські водосховища на сьогоднішній день пов'язані з цілою низкою важливих проблем, та, що для того, щоб успішно реалізувати побудову водного шляху Е-40, можна скористатися досвідом подолання наслідків аварії АЕС "Фукусіма" в Японії.

Денис Лавнікевич запевнив, що українській стороні краще скористатися ситуацією і прийняти участь в проекті створення водного шляху Е-40.

Олексій Василюк, на противагу, зазначив, що екологи та біологи вкрай стривожені можливою запуском водного шляху Е-40, адже він несе безліч загроз.

Тетяна Ханіна зауважила, що для того, щоб створити водний шлях Е-40, українські річки доведеться поглиблювати згідно Європейської угоди про внутрішні водні шляхи міжнародного значення.

Вадим Денисенко наголосив, що потрібно провести обстеження радіоактивних пасток на дні Київського водосховища.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme