Потрібно провести обстеження радіоактивних пасток на дні Київського водосховища, - Денисенко

В останні роки масштабних досліджень про небезпеку радіоактивного мулу на дні Прип'яті, Дніпра та Київського водосховища не проводили

Про це в ході дискусійного клубу "ДС" заявив народний депутат України, представник Кабміну у Верховній Раді Вадим Денисенко, передає Depo.ua.

"Коли ми чуємо про лист від адміністрації зони відчуження про те, що над "пастками" не можна пропливати, тому що ми не знаємо, скільки радіації отримає судно, людина, човен, насправді багато років ніхто серйозних досліджень не проводив", - зазначив він.

Крім того, Денисенко підкреслив, що сьогодні проводяться невеликі, часткові дослідження.

"Велике дослідження назріло, і Мінекології повинно було б ставити питання про фінансування такого дослідження. Причому не тільки в Чорнобильській зоні, а й на Київському водосховищі. З цього треба було починати. Все інше - теоретичні розмови", - зазначив він.

Нагадаємо, що, за словами Дмитра Надєєва, за чверть століття в Україні зникло 10 тисяч річок. Також він зазначив, що українські водосховища на сьогоднішній день пов'язані з цілою низкою важливих проблем, та, що для того, щоб успішно реалізувати побудову водного шляху Е-40, можна скористатися досвідом подолання наслідків аварії АЕС "Фукусіма" в Японії.

Денис Лавнікевич запевнив, що українській стороні краще скористатися ситуацією і прийняти участь в проекті створення водного шляху Е-40.

Олексій Василюк, на противагу, зазначив, що екологи та біологи вкрай стривожені можливою запуском водного шляху Е-40, адже він несе безліч загроз.

Тетяна Ханіна зауважила, що для того, щоб створити водний шлях Е-40, українські річки доведеться поглиблювати згідно Європейської угоди про внутрішні водні шляхи міжнародного значення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme