Водний шлях Е-40 несе багато загроз, - еколог

Екологи та біологи вкрай стривожені можливою запуском водного шляху Е-40, адже він несе безліч загроз

Про це в ході дискусійного клубу "ДС" заявив еколог міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Олексій Василюк, передає Depo.ua.

"Е40 - об'єкт тривоги громадських екоорганізацій і професійних біологів в Україні, Польщі та Білорусі. Є міжнародна кампанія "Стоп Е-40". У Київському морі є так звані пастки для радіоактивного мулу, і сенс в тому, що не можна, щоб там з'явився фарватер. Як тільки він буде створений, пісок, який осів в пастки, відразу почне вимиватися", - заявив він.

Крім того, він уточнив, що є лист від Єврокомісії про те, що Е-40 не входить в плани фінансування водного транспорту Євросоюзом найближчим часом.

Також експерт розвал головні екологічні загрози даного проекту.

"Дніпро і Прип'ять - колосальні міграційні шляхи для птахів. Майже всі птахи Європи, мігруючи протягом року, мігрують по Дніпру. Дніпро і Прип'ять мають величезну цінність. Особливо басейн Прип'яті, який є найменш зміненою частиною Європи, найдикішою частиною Європи. Випрямлення Прип'яті і перетворення її фактично в канал приведуть до того, що Полісся фактично буде висихати. Клімат в Києві зміниться. А також знизиться водність Дніпра, з якого дві третини українців п'ють воду", - зазначив він.

Нагадаємо, що, за словами Дмитра Надєєва, за чверть століття в Україні зникло 10 тисяч річок. Також він зазначив, що українські водосховища на сьогоднішній день пов'язані з цілою низкою важливих проблем, та, що для того, щоб успішно реалізувати побудову водного шляху Е-40, можна скористатися досвідом подолання наслідків аварії АЕС "Фукусіма" в Японії.

Денис Лавнікевич запевнив, що українській стороні краще скористатися ситуацією і прийняти участь в проекті створення водного шляху Е-40.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme