Україна офіційно відреагувала на рішення Німеччини щодо "Північного потоку–2"

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вітає рішення Німеччини не виводити "Північний потік–2" з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Урядовий портал".

"Вітаю рішення Німеччини не виводити "Північний потік–2" з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Такі дії регулятора демонструють відданість єдиним правилам ЄС, незалежно від компанії чи країни. Зі свого боку, Україна та наша газотранспортна система залишаються надійним партнером Європи у питанні забезпечення транзиту енергоресурсів", – заявив Шмигаль.

Зазначимо, оновлена Газова директива ЄС поширює на трубопроводи, що проходять в морській економічній зоні країн ЄС, норми Третього Енергопакету ЄС. Вони зобов'язують оператора резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників. Такі правила дозволяють Єврокомісії впроваджувати ефективний адміністративний контроль над постачанням енергоносіїв на ринок ЄС.

Нагадаємо, сьогодні, 15 травня, стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило російському проекту "Північний потік-2" в імунітеті до газової директиви Європейського Союзу

Посол України у Німеччині Андрій Мельник назвав "великою перемогою" рішення Федерального мережевого агентства Німеччини про відмову компанії-оператору російського газопроводу "Північний потік-2" у звільненні від регулювання діяльності директивою ЄС.

Раніше стало відомо, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря, яке було припинено в грудні минулого року через загрозу санкцій США, найближчим часом може поновитися.

Також повідомлялося, що втрати України від запуску російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" можуть скласти $2,5-3 млрд на рік.

У березні ми писали про те, що Україна веде переговори зі США та іншими партнерами, спрямовані на те, аби остаточно завадити Росії відновити прокладання трубопроводу "Північний потік-2".

У США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

20 грудня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Відомо також, що Польща хоче оштрафувати "Газпром" і зірвати "Північний потік-2".

Довідка: Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас зараз "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme