Росія збирається відновити будівництво "Північного потоку-2", – ЗМІ

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря, яке було припинено в грудні минулого року через загрозу санкцій США, найближчим часом може поновитися
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на агентство Bloomberg.

За даними видання, в порт Мукран, що на півночі Німеччини, прибуло російське судно-трубоукладчик "Академік Черський". Саме в німецькому порту зараз знаходяться труби, які повинні бути прокладені для завершення проекту.

Супутникові знімки, які були зроблені 10 травня, свідчать про те, що зібрані на суші ділянки трубопроводу були пересунуті на платформі потужним будівельним краном. Неподалік розташовані також допоміжні судна, у тому числі російська баржа "Фортуна", які повинні допомогти "Академіку Черскому" в укладанні труб.

В компанії Nord Stream 2 AG, оператора "Північного потоку-2", не підтвердили і не спростували інформацію, що добудова газопроводу почнеться найближчим часом.

За оцінками Bloomberg, залишилося добудувати близько 6% трубопроводу, це трохи більше ніж 100 кілометрів. "Академік Черський" може впоратися з цим завданням до кінця поточного року.

Нагадаємо, втрати України від запуску російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" можуть скласти $2,5-3 млрд на рік.

Німеччина не дасть "Північному потоку-2" імунітет без директиви ЄС.

У березні повідомлялося, що Україна веде переговори зі США та іншими партнерами, спрямовані на те, аби остаточно завадити Росії відновити прокладання трубопроводу "Північний потік-2".

У США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

20 грудня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Відомо також, що Польща хоче оштрафувати "Газпром" і зірвати "Північний потік-2".

Довідка: Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас, зараз "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme