UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Польща хоче оштрафувати "Газпром" і зірвати "Північний потік–2"

Польща готова домагатися арешту активів російського "Газпрому" в Європі, якщо він не виконає рішення Арбітражного суду в Стокгольмі про перегляд ціни за Ямальським контрактом

Про це заявив заступник міністра державних активів Польщі Януш Ковальський, передає Depo.ua з посиланням на портал Wpost.

За словами політика, всі європейські ресурси "Газпрому" можна використовувати для стягнення боргу $1,43 млрд з російської сторони. Зокрема, варто заарештувати акції компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, що завадить будівництву другої гілки "Північного потоку– 2", зазначив Ковальський.

Раніше повідомлялося, що Стокгольмський арбітражний суд змінив формулу утворення ціни на покупку Польщею російського газу з 1 січня 2014 року, що вказує на наявність різниці, яка повинна бути повернена "Газпромом".

Ямальський договір, за яким Росія поставляє до Польщі 10 млрд кубометрів газу, діє до 2022 року. Польська сторона вважає ціну на газ за даним контрактом завищеною.

Нагадаємо, у березні повідомлялося, що Україна веде переговори зі США та іншими партнерами, спрямовані на те, аби остаточно завадити Росії відновити прокладання трубопроводу "Північний потік – 2".

У США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

20 грудня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Довідка. Наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme