Названо втрати України у разі запуску "Північного потоку-2"

Втрати України від запуску російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" можуть скласти $2,5-3 млрд на рік

Названо втрати України у разі запуску "П…
Фото: ЕРА

Про це повідомив у своєму Facebook глава компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон, передає Depo.ua.

Він зазначив, що після запуску першої нитки "Турецького потоку", Україна фактично повністю втратила транзит газу з РФ до Туреччини і Південної Європи (Грецію і Болгарію). А після закінчення будівництва трубопроводу в Болгарії і запуску другої нитки "Турецького потоку", Україна втратить ще частину транзиту, який йде в Угорщину і Сербію (до 15 млрд м3). Запуск очікується в кінця 2020 або початку 2021.

"Тому критично важливо не допустити закінчення будівництва "Північного потоку-2", оскільки це призведе до повної втрати транзиту вже з 2025 року. Для України це 2,5-3 млрд доларів щорічного доходу від транзиту", – зазначив Макогон.

Він додав, що потенційне рішення німецького енергетичного регулятора поширити правила європейської газової директиви на "Північний потік-2" може значно знизити рентабельність цього проекту, тому що "Газпром" зможе завантажити тільки 50% потужності газопроводу.

Нагадаємо, Німеччина не дасть "Північному потоку-2" імунітет без директиви ЄС.

У березні повідомлялося, що Україна веде переговори зі США та іншими партнерами, спрямовані на те, аби остаточно завадити Росії відновити прокладання трубопроводу "Північний потік-2".

У США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Відомо також, що Польща хоче оштрафувати "Газпром" і зірвати "Північний потік-2"..

Довідка: Нині російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас, зараз "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme