Типові договори щодо гарячого водопостачання: У Мінрегіоні пояснили, що це означає для споживачів

Сьогодні, 11 грудня, Кабінет міністрів під час засідання ухвалив постанову про типові договори щодо гарячого водопостачання, які передбачають надання комунальних послуг як до окремих квартир, так і до усього багатоквартирного будинку

Типові договори щодо гарячого водопостач…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це розповіла міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час брифінгу за підсумками засідання уряду, передає Depo.ua.

"Сьогодні уряд ухвалив рішення, яке наближає до цивілізованого врегулювання відносин між споживачами та надавачами послуг, зокрема послуг гарячого водопостачання. Ми ухвалили правила надання цих послуг і типові договори, які споживачі можуть укладати залежно від власного вибору у багатоквартирних будинках", – сказала вона.

Так, за її словами, у багатоквартирному будинку споживач може отримати послугу як до квартири, так і мешканці будинку можуть вирішити, що вони виступатимуть колективним споживачем, і отримувати цю послугу на вводі в будинок за будинковим засобом обліку.

"Є ще й інший варіант, де споживачі можуть вирішити, що вони не будуть колективно купувати послугу на вводі в будинок, але можуть уповноважити представника, який від їхнього імені і за їхній рахунок вестиме усі переговори із водопостачальним підприємством, але це означатиме існування колективного договору, в якому буде відповідальність за відносини якості, кількості послуг між кожною квартирою окремо і "Теплоенерго", але за так званим квартирним договором", – пояснила Бабак.

Міністр наголосила, що Україна переходить до системи, коли діє один вид договору, який жоден споживач не знає, де передається від "Теплоенерго" до нього ця послуга – чи в квартирі, чи на вводі в будинок, "де вимірюється якість цієї послуги, до кого звертатись і як проаналізувати те, що, наприклад, послуга неякісна".

"Ми переходимо до системи різних видів договорів, які увесь будинок має визначити, тобто який буде договір для того чи іншого будинку, і вже, відповідно до цього виду обраного договору, буде чітко прослідковуватись алгоритм дій, як і до кого треба звертатися у разі, якщо у споживача є застереження щодо якості цієї послуги, або до її кількості. Або, якщо споживач хоче переконатися в тому, що показники його лічильника правильні, або ж хоче уточнити, чи правильно розподіляється увесь обсяг спожитої послуги між споживачами цього будинку. Всі ці питання врегульовуються тими документами, які сьогодні були ухвалені постановою уряду", – додала вона.

Окрім цього, Бабак повідомила, що ухвалення цієї постанови відкриває для Кабміну можливість переходу "до наступного важливого кроку" – підготовки правил перерахунку послуг для комунальних споживачів всіх видів.

"Раніше уряд не міг цього зробити, тому що, власне, не було затверджено всього пакету правил надання кожної окремої комунальної послуги і відповідних видів договорів", – пояснила політик.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України визначив чіткі параметри до якості гарячої води, зокрема, температура має бути в межах 50-75 градусів за Цельсієм.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme