Супрун розповіла про сфабриковану справу ДБР проти МОЗ

Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження проти МОЗ через епопею з ректором медуніверситету імені Богомольця
 

Про це заявила колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Depo.ua.

"Нещодавно повідомляла, що проти членів нашої команди скоріш за все готують сфабриковані кримінальні провадження. І ось ДБР не забарилось: відкрило кримінальне провадження проти Міністерства охорони здоров’я. Справу відкрито через невиконання рішення суду про (чергове) відновлення Катерини Амосової на посаді ректора медуніверситету ім. Богомольця. Поновлення на посаді через суд — це послідовна стратегія боротьби колишньої ректорки за своє насиджене місце", – заявила вона.

Супрун нагадала, що епопея зі звільненнями/поновленнями Амосової, яку МОЗ звинувачувало в корупції і зловживаннях, триває вже півтора року.

Вона зазначила, що міністерство боролося в судах і досягло справедливості. Нещодавно у медичному університеті відбулося голосування за ректора. Найбільше голосів отримав Юрій Кучин — його та нову команду підтримали 89% академічної спільноти. Ексочільниця МОЗ висловила сподівання, що контракт з обраною людиною підпишуть якнайшвидше: "це стане гарним індикатором того, що в медичному університеті готові покласти край свавіллю корупціонерів та медичних феодалів".

"Спільнота університету вже виснажена регулярними спробами Амосової повернутись до потоків та задовольнити свої владні амбіції. Потрібно дати новообраному ректору можливість почати виконувати свої обов’язки, а співробітникам університету сфокусуватися на якісній підготовці студентів", – сказала Супрун.

Нагадаємо, Супрун заявила, що її чоловіка побили, а їй погрожували через звільнення Амосової.

Довідка. У лютому минулого року МОЗ відсторонило Амосову від виконання обов'язків. Причиною назвали зрив ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 1. Стоматологія" для більше, ніж 200 студентів 3 курсу стоматологічного факультету. Міністерство почало розслідування причин, але охорона вишу та нібито студенти заблокували доступ комісії МОЗ до ректорату.

Керівництво університету пояснювало, що причиною зриву іспиту стала відсутність договору між вишем і центром тестування. За словами Амосової, МОЗ не виділив гроші на проведення іспиту, натомість сама вона і проректори перерахували 104202 на рахунок Центру.

25 лютого студенти та колектив Національного медуніверситету Богомольця оголосили безстроковий страйк, але вже через три дні припинили його.

3 березня суд відновив Амосову на посаді. Згідно з документом ректорка могла зразу ж повертатися до виконання обов'язків.

У МОЗ не здалися і вже 30 березня звільнили ректорку. Комісія міністерства визнала її роботу у 2017-му незадовільною. У відповідь на рішення близько 200 студентів провели під Радою мітинг з вимогою повернути Амосову на роботу.

У вересні Печерський суд визнав звільнення ректорки НМУ ім. О.О. Богомольця незаконним.

МОЗ поновило Амосову на посаді і знову звільнило.

22 грудня окружний адміністративний суд Києва знову скасував наказ МОЗ про її звільнення.

Але вже 11 січня 2019 рокц міністерство ще раз звільнило ректорку.

Причиною названо неусунення порушень у фінансово-господарській діяльності відповідно до вимог Держаудитслужби і її відсутність на робочому місці без поважної причини з 26 грудня по 8 січня, яке фактично блокувало роботу закладу.

22 лютого 2019 року Амосова з прихильниками знову штурмували медуніверситет Богомольця.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme