Амосова з прихильниками знову штурмували медуніверситет Богомольця

В.о. ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Юрій Кучин заявив, що 22 лютого відбулась чергова спроба екс-ректорки Катерини Амосової та її прихильників потрапити в будівлю ректорату НМУ

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Зазначається, що близько восьмої години ранку біля адміністративної будівлі університету Амосова та люди спортивної зовнішності намагались потрапити в будівлю НМУ ім. О.О. Богомольця, не маючи для цього жодних законних підстав.

"Співробітники університету викликали поліцію. Не дочекавшись приїзду поліцейських, Катерина Амосова та її прихильники зникли, а після від'їзду поліцейських знову повернулися", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епопея з Амосовою: Чому штурмують медуніверситет ім.Богомольця

За даними МОЗу, у п'ятницю рада трудового колективу та ректорат НМУ ім. О.О.Богомольця обговорить ситуацію, що склалась, свою позицію і подальші дії.

У відомстві додали, що МОЗ України не підтримує протиправні дії та вживатиме всіх необхідних заходів в межах чинного законодавства.

Depo.ua нагадує скандальну епопею навколо національного медуніверситету, яка тягнеться вже багато місяців.

Отже, у лютому минулого року МОЗ відсторонило Амосову від виконання обов'язків. Причиною назвали зрив ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 1. Стоматологія" для більше, ніж 200 студентів 3 курсу стоматологічного факультету. Міністерство почало розслідування причин, але охорона вишу та нібито студенти заблокували доступ комісії МОЗ до ректорату.

Керівництво університету пояснювало, що причиною зриву іспиту стала відсутність договору між вишем і центром тестування. За словами Амосової, МОЗ не виділив гроші на проведення іспиту, натомість сама вона і проректори перерахували 104202 на рахунок Центру.

25 лютого студенти та колектив Національного медуніверситету Богомольця оголосили безстроковий страйк, але вже через три дні припинили його.

3 березня суд відновив Амосову на посаді. Згідно з документом ректорка могла зразу ж повертатися до виконання обов'язків.

У МОЗ не здалися і вже 30 березня звільнили ректорку. Комісія міністерства визнала її роботу у 2017-му незадовільною. У відповідь на рішення близько 200 студентів провели під Радою мітинг з вимогою повернути Амосову на роботу.

У вересні Печерський суд визнав звільнення ректорки НМУ ім. О.О. Богомольця незаконним.

МОЗ поновило Амосову на посаді і знову звільнило.

22 грудня окружний адміністративний суд Києва знову скасував наказ МОЗ про її звільнення.

Але вже 11 січня міністерство ще раз звільнило ректорку.

Причиною названо неусунення порушень у фінансово-господарській діяльності відповідно до вимог Держаудитслужби і її відсутність на робочому місці без поважної причини з 26 грудня по 8 січня, яке фактично блокувало роботу закладу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна