Чоловіка Супрун побили, а їй погрожували через звільнення Амосової

Після того, як ексректорку НМУ Катерину Амосову звільнили, тодішня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун, три міністри і прем’єр отримали смс-повідомлення з погрозами, а чоловіка Супрун побили

Про це Супрун розповіла в інтерв’ю "Українській правді.Життя", відповідаючи на запитання про те, які рішення на посаді давалися важкою ціною, передає Depo.ua.

"Мій чоловік отримував такі смс–ки. На нас напала тусовка людей, мого чоловіка фізично побили. Коли ми пішли до СБУ і про це розповіли, нам сказали, що це люди чоловіка Амосової, і в СБУ вже знають, як вони працюють. Що банді молодих людей доплачують за те, що вони так ходять і на когось "випадково" нападають", – каже Супрун.

За її словами, таке трапилось з нею та чоловіком двічі. Їм хотіли дати охорону, але пара відмовилася.

"Це обмежує нас, тому ми казали "Ні". Це є їхня (корупціонерів – ред.) мета – залякати. Марко знає, що замість того, щоб це мене залякало, я більш вперто це робила. Бо це неправильно, як вони поводяться з людьми", – додала Супрун.

Вона зазначила, що звільнити ректорів Одеського медуніверситету і Національного медичного університету мені Олександра Богомольця "було важко": "Вони явні корупціонери".

Нагадаємо, у лютому минулого року МОЗ відсторонило Амосову від виконання обов'язків. Причиною назвали зрив ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 1. Стоматологія" для більше, ніж 200 студентів 3 курсу стоматологічного факультету. Міністерство почало розслідування причин, але охорона вишу та нібито студенти заблокували доступ комісії МОЗ до ректорату.

Керівництво університету пояснювало, що причиною зриву іспиту стала відсутність договору між вишем і центром тестування. За словами Амосової, МОЗ не виділив гроші на проведення іспиту, натомість сама вона і проректори перерахували 104202 на рахунок Центру.

25 лютого студенти та колектив Національного медуніверситету Богомольця оголосили безстроковий страйк, але вже через три дні припинили його.

3 березня суд відновив Амосову на посаді. Згідно з документом ректорка могла зразу ж повертатися до виконання обов'язків.

У МОЗ не здалися і вже 30 березня звільнили ректорку. Комісія міністерства визнала її роботу у 2017-му незадовільною. У відповідь на рішення близько 200 студентів провели під Радою мітинг з вимогою повернути Амосову на роботу.

У вересні Печерський суд визнав звільнення ректорки НМУ ім. О.О. Богомольця незаконним.

МОЗ поновило Амосову на посаді і знову звільнило.

22 грудня окружний адміністративний суд Києва знову скасував наказ МОЗ про її звільнення.

Але вже 11 січня 2019 рокц міністерство ще раз звільнило ректорку.

Причиною названо неусунення порушень у фінансово-господарській діяльності відповідно до вимог Держаудитслужби і її відсутність на робочому місці без поважної причини з 26 грудня по 8 січня, яке фактично блокувало роботу закладу.

22 лютого 2019 року Амосова з прихильниками знову штурмували медуніверситет Богомольця.

Читайте такожЕпопея з Амосовою: Чому штурмують медуніверситет ім.Богомольця

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme