Стало відомо, чому Росія не гатить по Україні з великокаліберних кораблів на Азові

Специфіка Азовського моря не дозволяє Росії застосовувати великокаліберні кораблі з великою осадкою для наступу на Україну

Про це заявив командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко в ефірі телеканалу ICTV, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Специфіка Азовського моря полягає в тому, що застосування кораблів з великою осадкою там практично неможливе, так само, як і висадка способом "корабель-берег". Якщо взяти ті факти, що Росія може акумулювати сили та засоби по внутрішнім своїм річкам з Каспію та з Чорного моря, то вона може застосувати кількість на висадку лише батальйону морської піхоти", - сказав Воронченко.

Разом з тим, за його словами, ситуація в Азовському морі залишається дуже напруженою. За даними Державної прикордонної служби України, там знаходиться 120 кораблів та катерів.

"Однак тих, які можуть діяти, - 36, а тих, які мають достатнє озброєння - лише 24", - зазначив командувач ВМС.

На думку Воронченка, Росія і надалі буде вдаватись до блокування та перешкоджання проходу через Керченську протоку і зупинки українських судів. Насамперед це впливає на економіку регіону, роботу українських портів.

Зазначимо, наразі до Азовського моря перекинуто катерну групу, яка виконує завдання бойової служби.

"Це позитивно вплинуло на ситуація і зупинок українських судів. За останній тиждень їх практично не було", - заявив Воронченко.

Нагадаємо, в МЗС вважають, що денонсація договору між Україною та Росією від 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не дасть Україні ніяких додаткових прав, а лише може призвести до нової територіальної суперечки.

У середині жовтня задля збільшення чисельності своїх надводних сил в Азовському морі, Росія перекинула два кораблі ПСКР-920 (б/н 178) "Сиктивкар" та ПСКР-921 "Кизляр" (б/н 177) проекту 10410 "Светляк" Берегової охорони ФСБ.

Як відомо, 20 вересня українське пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" вирушили із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянська, де стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Згодом у Військово-Морських Силах ЗСУ заявили, що перехід кораблів ВМС ЗС України "Донбас" та "Корець" в Азовське море через Керченську протоку відбувався у складній обстановці, а сили країни-агресора здійснили низку небезпечних дій.

24 вересня пізно ввечері пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" прийшли до Маріуполя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme