Українські кораблі після "прориву" Керченської протоки прийшли у Маріуполь (ФОТО)

Пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" прийшли до Маріуполя

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Український мілітарний портал".

Разом з ними прийшли два малі броньовані артилерійські катери P177 "Кременчук" та P178 "Лубни".

Речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко повідомив, що для фіксації дотримання РФ Конвенції ООН та міжнародних угод, документування ймовірної протиправної діяльності з боку представників окупаційних військ під час проходу Керчинської протоки кораблями ВМС ЗСУ, на борту одного з суден весь час перебували представники військової прокуратури Південного регіону України під керівництвом полковника юстиції Е. Плешка, який спеціалізується на міжнародному морському праві.

Це знадобиться для розгляду, надання оцінки та відповідного реагування на протиправні дії країни-агресора у міжнародних судових інстанціях.

Тим часом Генштаб ЗСУ повідомив, що сьогодні о 09:35 заходом морського буксиру "Корець" завершився перехід групи суден ВМС ЗС України до порту Маріуполя. Також Генштаб оприлюднив фото кораблів у порту.

Нагадаємо, 20 вересня українське пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" вирушили із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянська, де стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

23 вересня судна пройшли під Керченським мостом.

Згодом у Військово-Морських Силах ЗСУ заявили, що перехід кораблів ВМС ЗС України "Донбас" та "Корець" в Азовське море через Керченську протоку відбувався у складній обстановці, а сили країни-агресора здійснили низку небезпечних дій.

24 вересня броньовані катери, що нещодавно заступили на службу в акваторії Бердянська, зустріли та взяли під охорону пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" ВМС ЗСУ, які пройшли Керченську протоку 23 вересня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна