Росія перекинула в Азовське море ще два військові кораблі

Задля збільшення чисельності своїх надводних сил в Азовському морі, Росія перекинула два кораблі ПСКР-920 (б/н 178) "Сиктивкар" та ПСКР-921 "Кизляр" (б/н 177) проекту 10410 "Светляк" Берегової охорони ФСБ

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Український мілітарний портал.

Зазначається, що 10 жовтня ПСКР-921 "Кизляр" (б/н 177) був помічений у Чебоксарському водосховищі неподалік Нижнього Новгороду за переходом з Архангельську.

У виданні додають, що наступного дня, 11 жовтня, за цим же маршрутом почав здійснювати перехід ПСКР-920 (б/н 178) "Сиктивкар".

"Очікується, що обидва корабля прибудуть до Азовського моря після 20 жовтня", - йдеться у повідомленні.

За даними порталу, обидва ці кораблі були побудовані на заводі "Алмаз" у Санкт-Петербурзі і хоча розролялися за одним проектом 10410 "Светляк", але мають різне озброєння на своєму борту.

Так, повідомляється, що ПСКР-920 (б/н 178) "Сиктивкар", він був введений у експлуатацію в 1995 році та озброєний: 76 мм артилерійською установкою АК-176М, 30 мм артилерійською установкою АК-630М, двома пусковими установками для ПЗРК "Игла", 2 бомбоскидачами (12 ГБ ББ-1), 2х7 55 мм гранатометами МРГ-1 "Огонёк" (гранати РГ-55М, ГРС-55).

У виданні додали, що також на судні встановлена нова РЛС МР-415.4 "Поиск" та НРЛС МР-3ПВ "Лиман-18М1".

Зазначається, що озброєння ПСКР-921 "Кизляр" (б/н 177) проекту 10410 має дві 30 мм артилерійські установки АК-630М ,дві пускові установки для ПЗРК "Игла", 2 бомбоскидачі (12 ГБ ББ-1), 2х7 55 мм гранатомети МРГ-1 "Огонёк" (гранати РГ-55М, ГРС-55).

Портал повідомляє, що наприкінці травня 2018 року росіяни вже перекинули до Азовського моря артилерійські катери проекту 1204 типу "Шмель" та один катер проекту 1400М типу "Гриф". Вони розміщені на базі у захопленій Керчі.

При цьому у виданні додали, що наразі невідомо до якого загону Берегової охорони ФСБ РФ йдуть військові кораблі.

Нагадаємо, російський уряд виділив Міноборони Росії у користування на 20 років частину акваторії Таганрозької затоки Азовського моря, яка знаходиться у 1,5 милях від узбережжя поблизу російського міста Ейськ, що у 65 км від українського Маріуполя.

22 жовтня Європарламент планує на пленарному засіданні обговорити ситуацію в Азовському морі.

Довідка: 17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн.

Голова МЗС України Павло Клімкін вважає, що Україна має застосовувати комплексний підхід у своїй реакції на провокацій Росії в Азовському морі – це і безпекові рішення, і співпраця з міжнародними партнерами, і юридичні дії в міжнародних судах.

В Європейському Союзі також заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Водночас президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme