Як росіяни заважали українським кораблям на шляху в Азовське море

Перехід кораблів ВМС ЗС України "Донбас" та "Корець" в Азовське море через Керченську протоку відбувався у складній обстановці, а сили країни-агресора здійснили низку небезпечних дій

Про це ввечері 23 вересня повідомили у прес-центрі командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

"На Чорному морі кораблі українських ВМС безпосередньо супроводжувались розвідувальним кораблем чорноморського флоту "Приазов'я" та прикордонними сторожовими кораблями РФ "Аметіст" та "Дон". У Керченській протоці для безпосереднього супроводження було задіяно понад 10 кораблів і катерів ФСБ та Чорноморського флоту РФ", - заявили у ВМС.

При цьому літаки Росії "неодноразово здійснювали обліт українських кораблів, у тому числі на гранично низьких висотах".

Також сили країни агресора допустили ряд небезпечних інцидентів, повідомили у ЗСУ.

"20 вересня близько 17:00 розвідувальний корабель РФ "Приазов'я" здійснив надмірне зближення з українськими суднами на дистанцію 2-х кабельтов, чим грубо порушив вимоги міжнародних правил та створив вкрай небезпечну ситуацію. 21 вересня російський винищувач Су-27 (з тимчасово окупованої території АР Крим, бортовий номер 30) створив передумови до аварійної події в повітрі, зблизившись на небезпечну відстань з військово-транспортним літаком Ан-26 ВМС ЗСУ, який виконував планове завдання над акваторією Чорного моря", - повідомили у Військово-Морських Силах.

 

 

За даними командування ВМС, від Керченської протоки охорону кораблів "Донбас" та "Корець" забезпечують малі броньовані катери "Лубни" та "Кременчук".

"Відповідні сили та засоби ЗСУ, у т.ч. авіація, також перебувають у готовності до реагування на можливі загрози", - заявили у ВМС.

Судна вирушили з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі у четвер, 20 вересня. Сьогодні, 23 вересня, пройшли під Керченським мостом.

Нагадаємо, відповідно до угоди 2003 року Азовське море – це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти.

"A500 "Донбас" та A830 "Корець" йдуть до Бердянська поблизу узбережжя окупованого Криму. Цим неодноразово користувалась РФ, а тепер із загостренням ситуації на Азовському морі вирішило скористуватись і командування ВМС ЗС України відповідно до потреб, що виникли", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що судно "Донбас" планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, який на сьогодні у даному регіоні немає.

Морський буксир "Корець" призначений для буксирування і кантування інших суден і плавучих споруд у морі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme