Порошенко на зустрічі з Меркель та Олландом говоритиме про корупцію

Основною темою тристоронніх переговорів у Берліні, що мають відбутися 24 серпня, буде проведення в Україні реформ та боротьба з корупцією
Depo.Влада
23 серпня 2015 00:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням видання Німецька хвиля.

Як зазначає ЗМІ, канцлер ФРН та президент Франції не прагнуть дистанціюватися від президента Росії Володимира Путіна у вирішенні українського конфлікту.

При цьому зазначається, що українська сторона очікує -  переговори в тристоронньому форматі в Берліні 24 серпня за участю канцлерки Німеччини, президентів Франції та України й за відсутності російського президента, мають стати "дуже важливим сигналом як для Путіна, так і для західної аудиторії".

Натомість у французьких урядових колах наголошують, що зустріч у такому форматі відбудеться на прохання української сторони, а Меркель та Олланд не прагнуть дистанціюватися від Путіна.

"Це не створення чогось на зразок "трійки" з метою вести дипломатичну боротьбу проти Росії", - заявив французький урядовець.

Понад те, зустріч найближчим часом у "нормандському форматі" за участі російського президента, була б бажаною. В МЗС ФРН наголошували, що тривале вирішення конфлікту на Донбасі можливе лише у співпраці з Росією.

"Це зрозуміло, що міцна, стійка, стабільна безпека можлива лише з Росією, а не проти Росії", - заявив речник МЗС ФРН Себастьян Фішер.

Як зазначає AFP, у Росії відсутність Путіна на переговорах в Берліні не коментують. При цьому глава МЗС РФ Сергій Лавров сказав, що у Москві пильно стежать за підготовкою до переговорів та їх результатами.

Нагадаємо, 24 серпня у Берліні відбудеться тристороння зустріч у так званому "нормандському форматі" за участю президента України Петра Порошенка, федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Франції Франсуа Олланда.

Серед питань, які планується обговорити, - ситуація на Донбасі та стан виконання Мінських домовленостей, питання Криму та реалізація Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Читайте також: Неформат. Путін сам на сам із Ліхтенштейном.

Подарунок на День Незалежності: Мінськ-3 на українських умовах?

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.