Почав діяти закон про доступне житло: Що зміниться для українців

Закон №5308 щодо забезпечення українців доступним житло 27 травня набрав чинності

Журналіст стрічки новин
Почав діяти закон про доступне житло: Що…
Фото: Рixabay

Depo.ua розповідає, що тепер зміниться при наданні іпотечних кредитів для придбання житла.

Документ №5308 передбачає, що Державна іпотечна установа приєднається до ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло") – це дозволить державі надавати іпотечні кредити для придбання житла під 5% і 7% річних.

Державна іпотечна установа діє на ринку іпотечного кредитування України з 2004 року. У 2020 році на виконання завдання президента щодо реалізації програми "Доступна іпотека" було створено ПрАТ "Укрфінжитло", яка фактично виступатиме посередником між банком і громадянином, щоб громадяни могли брати довгострокові іпотечні кредити під фіксовану ставку .

Відомо, що нині на житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей, підтримки держави очікують також 1,5 мільйонів переселенців з Криму і Донбасу.

Крім цього, згідно із законом, Міністерство фінансів має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПрАТ "Укрфінжитло". 

Також закон передбачає видатки на закупівлю нових трамваїв для міст Дніпро та Кривий Ріг у сумі 1,2 мільярда гривень й на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки, у сумі 100 мільйонів гривень за рішенням Кабінету міністрів.

Кабінет міністрів також матиме змогу за погодженням з комітетом Ради з питань бюджету скорочувати витрати держбюджету і надавати кредити з держбюджету на фінансування програми заходів з боротьби з COVID-19.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні втратив силу мораторій на стягнення майна, що є заставою по іпотеці, тож фінансові установи можуть активізувати процедури стягнення, що були заморожені останні 7 років переважно на рівні виконавчих служб. Держава нібито розробила законопроект про реструктуризацію боргів, але він прописаний так, що майже ніхто з боржників не зможе ним скористатися.

Також повідомлялося, в Україні банки, які беруть участь у державній іпотечній програмі з компенсації ставки до 7% річних, висувають різні вимоги до позичальників та житла.

Читайте також: Іпотека під 7%: Як держава під приводом захисту українців без житла допомагатиме забудовникам

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme