"ЄС" бере вліво: Чи справдяться страхи влади про "путч" Порошенка

"Європейська солідарність" - стабільний подразник для нинішньої влади. Цей статус вона збереже і протягом майбутнього політичного сезону. Розуміюче це, в "ЄС", схоже не особливо до нього готуються

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"ЄС" бере вліво: Чи справдяться страхи в…

Depo.ua продовжує серію публікацій про підготовку політсил до осені - традиційно складного для всіх українських влад періоду, коли країною прокочуються різноманітні протестні акції. У зв’язку з детективними подіями навколо керівництва Державної продовольчо-зернової корпорації, яке пов’язують з "Батьківщиною", ми розпочали саме з партії Юлії Тимошенко. Зараз – про партію Петра Порошенка. Тиск влади на якого останнім часом трохи знизився, але це може бути лише тимчасова передишка.

Читайте також Тарифи, земля і арешт Власенка: Чи справді Тимошенко готувала нову жовтневу революцію

Партійний сайт "ЄС" реагує на головні політичні події в країні, як і належить інформаційному рупору партії, що позиціонує себе як права і патріотична. Щоправда, головні новини трохи застарілі: у них п’ятий президент ще відвідує передову на Донбасі, куди він привіз потрібне воїнам обладнання. Це було на початку липня, а за кілька тижнів після того, 3 серпня, головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний тимчасово заборонив відвідування району проведення операції Об’єднаних сил посадовими особами та парламентарями у зв’язку з процесом прийому-передачі посади Командувача операції Об‘єднаних сил. Тож відтоді Порошенко не їздить у гості до військових на Донбас. А новини про ті поїздки досі прикрашають чільну сторінку партійного сайту "ЄС" можливо, щоб подратувати читачів цього ресурсу з Банкової.

скріншот повідомлення з сайту єс

Чим іще живе партія Порошенка напередодні політичної осені? Як і решта інформаційних ресурсів більшості партійних структур, у розпал літнього відпочинкового сезону в "ЄС" віддають перевагу поширенню новин і заяв своїх спікерів, які спочатку оприлюднюються в соціальних мережах. А як свідчить Фейсбук-сторінка Порошенка, лідер партії відвідав табір скаутів на Закарпатті, де зазначив, що скаутський рух має стати символом майбутнього країни і рушійною силою до ЄС і НАТО. Передав пластунам генератор і зробив фото з дітьми.

 

Крім того, Порошенко привітав Вселенського Патріарха Варфоломія із 60-ою річницею рукоположення на диякона. І закликав патріотів приєднатися до флешмобу з нагоди 30-ліття Незалежності – #здатніперемагати.

Не залишилася поза увагою партії і економіка. Сайт "ЄС" цитує заяву свого лідера про те, що зростання інфляції, яка вже сягає двозначного показника, має компенсуватися людям у вигляді індексації заробітних плат і пенсій. Петро Порошенко нагадав, що за його каденції НБУ запровадив таргетування інфляції як інструмент боротьби зі зростанням цін.

Сайт цитує заяву із Фейсбук депутатки із фракції "ЄС" Ніни Южаніної, яка акцентує на намірах уряду встановити податок на витрати українців та підвищити і розширити базу вже існуючих податків. Южаніна викриває "здирницьку суть" скандального законопроєкту про внесення змін до Податкового кодексу щодо збалансованості бюджетних надходжень (№5600), схваленого Радою в першому читанні. "Європейська солідарність" обіцяє "не дозволити протягнути ці норми в українське законодавство".

Інша депутатка з цієї фракції, Ірина Геращенко, закликає українців зробити щеплення від коронавірусу. Її колега Ірина Фріз презентує фільм про діяльність російських спецслужб на Балканах. Народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Ахтем Чийгоз висловлюється про ключові завдання "Кримської платформи". Не оминули увагою в "ЄС" і події поточні: розкритикували появу на Майдані Незалежності радянських декорацій, що затулили портрети Героїв Небесної Сотні. Депутат Київради, ветеран російсько-української війни Олександр Погребиський назвав цей факт ганьбою і неповагою до пам’яті загиблих героїв.

А от тема зриву спецоперації із затримання вагнерівців з порядку денного "ЄС" якось непомітно зникла. Можливо, це пов’язано із затримкою виходу обіцяного фільму розслідувачів з Bellingcat. Нагадаємо, Порошенко давав інтерв’ю журналісту Христо Грозєву про цю спецоперацію ще весною, а партія постійно педалювала тему вагнерівців, закликаючи провести розслідування. Щоправда після створення так званої ТСК з усіх зрад все поки і заглухло.

Читайте також: Річниця "вагнерівців": Чому Зеленський більше не боїться вагнергейту

Утім можна не сумніватися, що восени ця тема знову вигулькне, адже крім британських журналістів її розслідуванням, точніше, гальмуванням встановлення справжнього перебігу подій, займається вищеназвана ТСК Верховної Ради. З якою у Порошенка та "ЄС" - конфлікт.

Немає заяв партійних спікерів і про ситуацію, що склалася навколо столичної влади. Навряд чи вона обходить "Євросолідарність", яка має найчисельнішу фракцію у Київраді, і, попри певні тертя, непогані політичні стосунки з Віталієм Кличком. Той ледь не щодня змушений заявляти про тиск на столичну владу через обшуки в комунальних підприємствах. Але прямої підтримки від спікерів "ЄС" на центральному рівні поки не бачимо. Не виключено, вони солідаризуються з Кличком в разі спроб ОП забрати у того крісло голови КМДА та посади туди "зелений" клон "регіонала" Попова. Ця тема взагалі обіцяє стати однією з топових на початку осіннього політичного сезону.

А от полівіння "ЄС" не дивує. Depo.ua раніше писав, що ключовими проблемами, які підніматиме на свої стяги опозиція, стануть соціально дражливі теми зростання цін і тарифів, встановлення нових податків, так звана податкова амністія для громадян та інші. Однак лівий популізм – не найсильніший бік "Євросолідарності". Тому тут у неї конкурентів вистачатиме.

Чи з’явиться щось вартісне у традиційній для цієї партії національно-патріотичній ніші, що виправдає нічні страхи окремих "слуг" про "путч" попередника? Пам’ятаєте нардепку Лізу Богуцьку з її "пророцтвом" про грудневий "заколот" 2019-го? Схоже, у Порошенка вирішили не підганяти події, обравши за ключову тактику збереження свого електорату. І це поки вдається, про що свідчать останні соцопитування. Ну, а далі все залежить від того, скільки зручних нагод для зростання популярності опозиції створить сама влада. І як швидко це відбудеться.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme