ОБСЄ призначить спецкоординатора на вибори в Україні

Голова ОБСЄ, глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак призначить спецкоординатора для керівництва короткостроковою місією ОБСЄ із спостереження за президентськими виборами в Україні

Про це Лайчак заявив під час 18-ї зимової сесії ПА ОБСЄ у Відні, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На важливості майбутніх президентських виборів в Україні і не потрібно акценувати. Наше головування, звичайно, відіграватиме свою роль. Я призначу спеціального координатора для керівництва короткостроковою місією спостерігачів ОБСЄ, як я це зробив для Молдови, призначивши вас, пане президент (президента ПА ОБСЄ Георгія Церетелі – ред.)", - сказав Лайчак.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України заборонила допуск російських спостерігачів на вибори президента України, народних депутатів України та місцеві вибори.

8 лютого в ОБСЄ висловили жаль через рішення України не допустити участі громадян Росії в місії спостереження за виборами.

На Росії ж повідомили, що відправлять своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, однак пізніше Росія з міркувань безпеки передумала відправляти в Україну своїх спостерігачів.

Але вже 13 лютого на Росії заявили про намір використати своє право брати участь в міжнародному спостереженні за виборами в Україні.

Як відомо, 28 січня очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін повідомив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається такого ж рішення від Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ОБСЄ