"І хочеться, і колеться": Росія знову хоче заслати в Україну своїх спостерігачів

Росія має намір використати своє право брати участь в міжнародному спостереженні за виборами в Україні

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на коментар Міністерства закордонних справ (МЗС) Росії.

Зазначається, що 12 лютого до російського відомства надійшов циркулярний запит Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ щодо відрядження короткострокових спостерігачів до складу міжнародної місії з моніторингу президентських виборів в Україні.

У МЗС Росії наголосили, що російські кандидатури будуть спрямовані в БДІПЛ згідно із запрошенням.

"Наші дії засновані на взаємних зобов'язаннях всіх країн ОБСЄ забезпечувати безперешкодний доступ спостерігачів на вибори один одного", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що така міра покликана "гарантувати прозорість і демократичність виборчих процесів".

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України заборонила допуск російських спостерігачів на вибори президента України, народних депутатів України та місцеві вибори.

На Росії ж повідомили, що відправлять своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, однак пізніше Росія з міркувань безпеки передумала відправляти в Україну своїх спостерігачів.

Комітет виборців України попереджає, що на президентських виборах у березні 2019 року можуть бути присутніми фейкові місії спостерігачів, які фінансуються Росією.

28 січня очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін повідомив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається такого ж рішення від Центральної виборчої комісії (ЦВК).

29 січня Україна відмовилася від спостерігачів із СНД.

Водночас на Росії репетують про "дискримінацію" російських спостерігачів.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер пояснив, що спостерігачів із Росії можна допустити до роботи на виборах українського президента, якщо вони увійдуть до складу місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

Не зважаючи на це помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян зазначив, що українські прикордонники будуть діяти в межах чинного законодавства України, яке забороняє пропуск спостерігачів із Росії на вибори в нашій країні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна